Bajkowe Lato z Radiem Kielce zawitało do Rzeszowa. W stolicy województwa podkarpackiego odwiedziliśmy, m.in., jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek.
Placówka w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojego istnienia, a znajduje się tam wyjątkowa kolekcja pamiątek z popularnych animacji dla dzieci. Katarzyna Lubas, dyrektor tej instytucji, opowie o najstarszej polskiej dobranocce – „Jacek i Agatka” z 1962 roku. W muzeum znajduje się ponad 6,5 tys. eksponatów związanych z najpopularniejszymi polskimi dobranockami, m.in., Misiem Uszatkiem, Reksiem, Bolkiem i Lolkiem, Pingwinem Pik-Pokiem, Colargolem i Baltazarem Gąbką.
W zbiorach znajdują się także liczne folie-kadry z filmów animowanych, szkice, dekoracje, scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne. W muzeum można również obejrzeć dawne modele telewizorów, filmy na szpulach, kasetach i płytach, a także modele wielu projektorów.
Mówiliśmy również o jedynym w Polsce Pomniku Urwisa, którego pomysłodawcą był Marian Burda. Pomnik przedstawia nastoletniego łobuziaka z lat 60-tych XX wieku, z procą w dłoni, celującego w uliczną latarnię. W zamyśle autora, z przymrużeniem oka, miał to być „najmniejszy pomnik czynu rewolucyjnego”. Obok rzeźby sympatycznego chłopca z brązu stoi niezwykła lampa uliczna oraz dwie ławeczki.
Odwiedziliśmy także rzeszowską fontannę multimedialną – trzecią co do wielkości w Polsce. Całość składa się z pięciu fontann kwiatów, jednej fontanny mokrej w kształcie koła z wyciętą ćwiartką oraz najważniejszej – fontanny multimedialnej.