Letni Raport Dnia w środę 10 lipca nadaliśmy z Rynku w Łagowie. Miejscowość odzyskała prawa miejskie 1 stycznia 2018 roku, ale jest jednym z najstarszych polskich miast. Prawo lokacji otrzymała w 1375 roku i przez prawie 500 lat do ukazu carskiego, pozbawiającego jej praw miejskich, była miastem – przypomniał burmistrz Paweł Marwicki.
Włodarz gminy podkreślił, że wszystkie inwestycje mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców i poprawiają wizerunek miejscowości. Ostatnią jest rewitalizacja Łagowa. Burmistrz zwrócił również uwagę na ciekawy projekt realizowany wspólnie z gminami: Bodzentyn, Pawłów i Bieliny „Śladami Kultury Benedyktyńskiej”, czyli utworzenie szlaku, łączącego wiele miejsc skupionych wokół serca Gór Świętokrzyskich – Świętego Krzyża.
Inną atrakcją jest Ławka Niepodległości znajdująca się na Rynku, upamiętniająca 100-lecie Niepodległości Polski.
– Pretendujemy do miejscowości turystycznej; mamy piękny XIV – wieczny kościół i Jaskinię Zbójecką – wymienia burmistrz. W Sędku, oddalonym 7 km od Łagowa powstał Skansen Pszczelarski, a jesienią w Woli Łagowskiej na jednym z największych w regionie targowisk zwierzęcych odbywa się Wystawa Koni Rasy Zimnokrwistej.