Zarząd Województwa Świętokrzyskiego opracował i przedstawił Sejmikowi „Raport o Stanie Województwa Świętokrzyskiego za 2018 rok”. To nowy dokument, który od obecnej kadencji będzie sporządzany każdego roku, a następnie poddawany debacie na sesji absolutoryjnej.
Raport stanowi podsumowanie działalności Zarządu Województwa w roku poprzednim. W opracowaniu można znaleźć szereg informacji na temat sytuacji społeczno-gospodarczej województwa, procesów demograficznych, rynku pracy, edukacji, ochrony zdrowia, czy infrastruktury publicznej. Dokument zawiera również opis realizacji polityk, programów i strategii.
Raport będzie rozpatrywany na sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, która odbędzie się 19 czerwca 2019 roku, a głos w debacie nad nim mogą zabierać również mieszkańcy województwa. Chętni do udziału w debacie muszą przed sesją przedłożyć Przewodniczącemu Sejmiku swoje pisemne zgłoszenie z listą minimum 500 podpisów poparcia najpóźniej do 18 czerwca. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos wynosi 15.
Po zakończeniu debaty Sejmik przeprowadzi głosowanie nad udzieleniem zarządowi wotum zaufania.








