Utworzenie strefy inwestycyjnej, aby przyciągnąć inwestorów z zewnątrz, zapewniając mieszkańcom nowe i stabilne miejsca pracy, zwiększenie dostępności urzędu dla petentów poprzez zmianę pracy urzędu w jeden dzień w tygodniu od 10.00 do 18.00 oraz przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe – to podstawowe założenia wójta-elekta gminy Sobków na nadchodzącą kadencję.
Tomasz Chaja ponadto zamierza systematycznie organizować spotkania z radnymi, sołtysami i mieszkańcami, tak, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na kierunek rozwoju gminy. Wójt-elekt widzi również potrzebę utworzenia dwóch przedszkoli dwuzmianowych, remontów budynków szkół, świetlic i strażnic, aby znów stały się wizytówką gminy oraz wznowienia rozmów w sprawie gazyfikacji Sobkowa. Jak dodaje, zadba o dostępność do dotacji dla każdego mieszkańca m.in. na wymianę pieców i termomodernizację budynków.
– Zależy mi na dalszej budowie sieci dróg, chodników, modernizacji oświetlenia na ledowe oraz budowie sieci kanalizacyjnej – zapowiada wójt elekt Tomasz Chaja.
Ze swojego komitetu do rady gminy wprowadził 7 radnych, 6 komitet Gmina z Przyszłością i 2 radnych komitet Stanisława Osowskiego.
Ma nadziejże, że taki układ sił pozwoli radnym na współpracę.
– Jestem wójtem całej gminy, będę rozmawiał z radnymi, ponieważ na współpracy mi najbardziej zależy. Jeżeli będziemy wspólnie pracować dla dobra gminy, więcej w ten sposób osiągniemy – mówił wójt-elekt Tomasz Chaja.
Tomasza Chaja 49,85% (2182 głosów) w I turze i 68,51% (2398 głosów) w II turze wyborów został wybrany wójtem gminy Sobków. Jest mieszkańcem Korytnicy. Ukończył dwa kierunki studiów na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.
Od 20 lat pracuje w Urzędzie Gminy w Sobkowie. Do podjęcia najważniejszej funkcji w gminie przygotowało go wieloletnie doświadczenie w pracy samorządowej. Od wielu lat kieruje Referatem Budownictwa, Ochrony Środowiska, Rozwoju Wsi i Gospodarki Mieniem. Wójt-elekt w swojej dotychczasowej pracy realizował duże inwestycje, nadzorował planowanie przestrzenne, gospodarkę odpadami, ochronę środowiska, rolnictwo, drogownictwo i pozyskiwanie środków unijnych.