W gminie Piekoszów powstanie sieć gazociągowa. W ciągu kilku miesięcy powinna rozpocząć się budowa 16-kilometrów gazociągu z Małogoszcza.
Radosław Słoniewski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Kielcach mówi, że o przeprowadzenie inwestycji zabiegał wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek. W tej sprawie odbyło się wiele rozmów między obiema stronami. Dyrektor podkreśla, że gaz to błękitne paliwo, które jest ekologiczne dla środowiska i nie zanieczyszcza powietrza.
– To jest bardzo ważne w kontekście naszych aktualnych działań. Spółka dokłada wszelkich starań, by dbać o ekologię – mówi Radosław Słoniewski.
Zbigniew Piątek przypomina, że starania o budowę sieci gazociągowej były prowadzone od kilku lat. Działania zmierzają do szczęśliwego finału.
– To źródło paliwa na pewno przyczyni się do tego, że gmina zacznie się szybciej rozwijać gospodarczo. Jednym z powodów, dla których zabiegałem o powstanie gazociągu było to, że firmy z terenu gminy oraz te, które chcą się tu sprowadzić pytały o to, kiedy gaz dotrze do Piekoszowa – mówi wójt Piątek.
Poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości cieszy się, że inicjatywa władz Piekoszowa zbliża się do finału. Parlamentarzysta dodaje, że inwestycja jest bardzo poważnym wyzwaniem.
– Ta inicjatywa pięknie wpisuje się w to, co przedstawił rząd Prawa i Sprawiedliwości. Nasz priorytetowy program, czyli „Czyste powietrze” ma doprowadzić do tego, że będziemy żyli właśnie w atmosferze czystego powietrza. Gazyfikacja gminy świetnie koresponduje z tym projektem – mówi poseł Krzysztof Lipiec.
Senator PiS Krzysztof Słoń uważa, że gazyfikacja Piekoszowa będzie kolejnym dużym krokiem pozytywnej ekspansji Polskiej Spółki Gazownictwa. Parlamentarzysta podkreśla, że to bardzo istotne, by gaz docierał nie tylko do firm, ale także do mieszkańców, którzy mogą skorzystać z tego paliwa. Dodaje, że sprowadzenie sieci gazociągowej to sukces Zbigniewa Piątka.
– Wójt znalazł w PSG świetnego partnera, który na pewno wywiąże się ze swoich zobowiązań. Od kilku lat zmieniła się filozofia działania spółki, która jest otwarta na potrzeby mieszkańców. To ona wychodzi z inicjatywą i stara się minimalizować przeszkody stojące na drodze do tego, by Polacy mogli skorzystać z błękitnego paliwa – mówi Krzysztof Słoń.
PZG posiada prawomocne pozwolenie na budowę sieci gazociągowej. Projekt przeszedł także pozytywnie uzgodnienia techniczno-ekonomiczne w spółce.