Kolejny mecz PGE Vive w Lidze Mistrzów, poseł Janusz Szewczak przyjedzie do Ostrowca. To najważniejsze wydarzenia soboty.
W Staszowie dziś pierwszy dzień uroczystości 100-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczną się one o godzinie 10.30 uroczystą mszą świętą pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Następnie uczestnicy udadzą się do szkoły, gdzie odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa. Wręczone zostaną także medale pamiątkowe.
*****
W Sandomierzu odbędą się uroczystości 60-lecia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Obchody rozpocznie msza święta w Kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Sandomierzu o godzinie 11.00. Następnie uczestnicy przejdą do budynku szkoły, gdzie zaplanowano m.in. okolicznościowe występy. W ramach uroczystości zostaną także zapalone znicze na grobach zmarłych nauczycieli przez delegacje absolwentów. Obchody zakończy bal absolwenta.
*****
Na placu Artystów w Kielcach odbędzie się dziś akcja protestacyjna pod hasłem „Przywiąż psa do siebie, nie do budy”. Początek o godzinie 12.00.
*****
Dzisiaj o 16.00 w 4 kolejce Ligi Mistrzów piłkarze ręczni PGE Vive zmierzą się w Hali Legionów z IFK Kristianstad. Kielczanie zdobyli dotychczas 4 punkty i zajmują 4 miejsce w tabeli.
*****
Janusz Szewczak spotka się dziś z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. To analityk ekonomiczny, publicysta, autor m.in. ostatnio wydanej książki „Koniec świata starych elit”, poseł na Sejm RP, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00, w auli Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Akademicka 12.
*****
Dziś poznamy więcej informacji na temat skupu interwencyjnego. Jak informowaliśmy, 25 groszy za kilogram jabłek przemysłowych dostaną sadownicy w skupie interwencyjnym, który rozpocznie się od poniedziałku 8 października z inicjatywy rządu. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że skup jest odpowiedzią na dyktat zakładów przetwórczych, narzucających producentom rażąco niskie ceny. Kształtują się one aktualnie na poziomie od 10 do 11 groszy za kilogram.