250 milionów złotych zainwestował w ciągu 10 lat Kielecki Park Technologiczny. W tym czasie powstały m.in. 2 inkubatory technologiczne, 5 nowoczesnych hal, 4 centra kompetencji, Energetyczne Centrum Nauki i Fashion Design.
Na terenie KPT funkcjonuje ponad 200 firm. Przez 10 lat powstało w sumie ponad 1200 miejsc pracy. Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego zaznaczył, że dynamiczny rozwój instytucji to przede wszystkim zasługa całego zespołu.
Przy ulicy Olszewskiego powstała nowoczesna dzielnica biznesowa z wysokiej jakości infrastrukturą. Najważniejsze są jednak firmy, które tworzą nowe projekty i usługi.
Obecnie największym problem KPT jest brak miejsca, dlatego instytucja uzbraja kolejne tereny inwestycyjne.
Najbliższe plany to budowa inkubatora technologicznego California największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej o powierzchni ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych i wartości 85 milionów złotych. Będzie przeznaczony na działalność start up-ową. Projekt powinien być gotowy do końca roku. Natomiast budowa rozpocznie się na początku 2019 roku.
Szymon Mazurkiewicz dodał, że wznowione zostały również negocjacje z firmą Chemar w sprawie zakupu biurowca. Kwestią sporną pozostaje cena. Spółka wystawiła obiekt na sprzedaż za 7,5 miliona złotych. Mimo kilku prób nie udało się go sprzedać.
Jeśli dojdzie do transakcji, budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu wybudowany zostanie 12-kondygnacyjny obiekt, który będzie stanowił część wielkiej wioski start up-owej, która będzie tam budowana.
KPT to ponad 82 tysiące metrów kwadratowych gruntów i blisko 32 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Rocznie przychody Kieleckiego Parku Technologicznego wynoszą około 10 milionów złotych, co pozwala na zbilansowanie się instytucji i nie sięganie już po dotacje z budżetu miasta.
W ciągu 10 lat kielecki ratusz w formie dotacji przekazał dla KPT około 20 mln złotych. Pieniądze były przeznaczone na zabezpieczenie wkładu własnego do projektów unijnych.