Mikołajowy Turniej Charytatywny to kolejna inicjatywa Stowarzyszenia Świętokrzyscy Sędziowie Piłkarscy Pomagają. Zostanie on rozegrany w sobotę (16 grudnia) w Hali Sportowej w Bilczy. Początek imprezy, w której wystąpi osiem drużyn, zaplanowano o godzinie 9.00.
Głównym celem Mikołajkowego Turnieju Charytatywnego jest pomoc dzieciom z Zespołu Placówek im. Aleksandra Kamińskiego „Kamyk”, mieszczącego się przy ulicy Toporowskiego w Kielcach. W trakcie jego trwania prowadzona będzie zbiórka pieniędzy oraz licytacje koszulek i gadżetów przekazanych przez kluby sportowe m.in. Koronę Kielce, PGE VIVE Kielce. Zebrane środki pozwolą sprawić dzieciom mikołajkowe prezenty. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu sportowo – rekreacyjnego, którego w ośrodku brakuje.
Do Bilczy przyjadą sędziowie piłkarscy reprezentujący kolegia sędziów z Tarnowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Lublina, Dębicy, Rzeszowa oraz Lublina. W zmaganiach wezmą również udział drużyny reprezentujące Kolegium Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenie jest Polskie Radio Kielce.
Stowarzyszenie ŚSPP powstało z inicjatywy arbitrów piłki nożnej reprezentujących Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej. Jego celem jest działalność charytatywna i pomoc osobom związanym ze środowiskiem piłkarskim.
Pierwszą inicjatywą Stowarzyszenia była pomoc dla Marka Bębna, byłego zawodnika takich klubów jak Zagłębie Sosnowiec, Górnik Zabrze czy Odra Wodzisław Śląski, a obecnie trenera Moravii Morawica. Były bramkarz w marcu 2016 roku stracił nogę. Organizatorom akcji udało się zebrać środki finansowe, które zostały przekazane na leczenie i rehabilitację trenera.
W styczniu Stowarzyszenie ŚSPP zorganizowało swój pierwszy turniej charytatywny, z którego cały dochód został przeznaczony na rehabilitację legendy Korony Kielce, jej wieloletniego kapitana Pawła Kozaka.
Reprezentanci środowiska sędziowskiego pomogli także byłemu arbitrowi piłkarskiemu, Tomaszowi Kulecie, który uległ wypadkowi samochodowemu. Zebrane podczas turnieju środki pozwoliły na sfinansowanie półrocznej rehabilitacji.
Do innych inicjatyw Stowarzyszenia ŚSPP należą m.in. zakup sprzętu piłkarskiego dla dzieci z ubogich rodzin oraz dofinansowanie pobytu na obozach młodych zawodników których rodzice znajdują się w ciężkiej sytuacji materialnej.
Stowarzyszeniu udało się zebrać również środki, które zostały przekazane na leczenie ciężko chorego Olka Wojtasińskiego.