Jak opowiadać uczniom o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, tak by ich zainteresować? Szkoła Podstawowa nr 39 zdecydowała się na Grę Miejską. Uczniowskie drużyny szukały na terenie Kielc miejsc, gdzie ukryto dla nich zadania. Jedno z nich znajdowało się w siedzibie naszej rozgłośni.
Jak mówi Urszula Rakowska-Górnik, wychowawczyni klasy V B, gra miejska jest doskonałym pomysłem na pokazanie uczniom ciekawych zakątków, ale też doskonałym sposobem na zainteresowanie historią.
– Żeby w inny sposób niż tradycyjne szkolne akademie upamiętnić Święto Niepodległości, uczniowie muszą wykazać się wiedzą, sprawnością oraz inteligencją, na przykład przy odczytywaniu kodu kreskowego. Przy okazji dowiadują się jak to zrobić - tłumaczy Urszula Rakowska-Górnik.
Zadania były bardzo różnorodne, w niektórych trzeba było wykazać się znajomością poezji i tworzyć wiersze o próbach rusyfikacji naszego kraju, w innych matematyki i oczywiście historii. Były również wyzwania sprawnościowe.
– Musieliśmy biec z jajkiem na łyżce, tak żeby nie spadło. Poza rymowankami o rusyfikacji musieliśmy też do zdjęć miejsc przyporządkować osoby z nimi związane. Fajna adrenalina i można się też poruszać – opowiadali zadowoleni uczniowie klasy V B.
Jak mówi Urszula Rakowska-Górnik, tradycje patriotycznych gier miejskich będą przez Szkołę Podstawową nr 39 kontynuowane.