Ponad pięć tysięcy osób w ciągu ostatnich pięciu dni obejrzało w sieci film o żołnierzu Armii Krajowej podporuczniku Zbigniewie Kruszelnickim. „Wilk” powstawał w Kielcach i okolicy, a w rolę żołnierzy wcielili się członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”.
Jak mówi Dionizy Krawczyński, reżyser „Wilka” taka liczba odsłon filmu pokazuje, że historia dowódcy oddziału Armii Krajowej wzbudziła duże zainteresowanie. – Dostępna jest pełna wersja filmu, trwająca osiemdziesiąt minut. W najbliższych dwóch tygodniach dostępna będzie też wersja krótsza, trzydziestominutowa – poinformował Radio Kielce.
Zobacz pełną wersję filmu „Wilk” w reżyserii Dionizego Krawczyńskiego
Film jest udostępniany bezpłatnie, ale wkrótce pojawi się też wersja na płytach DVD, za którą trzeba będzie zapłacić. Pierwotnie nie było takich planów, ale twórcy spotkali się z dużą liczbą próśb o taką dystrybucję „Wilka”. Cena płyty nie została jeszcze ustalona.
Najbliższe dni będą pracowite dla reżysera i aktorów grających w filmie, bowiem rozpoczyna się cykl pokazów „Wilka”. – Zaczynamy w czwartek 19 października. Film obejrzą wówczas żołnierze z kieleckiej Bukówki. Film będzie też wyświetlany w Warszawie w siedzibie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Podporucznik Zbigniew Kruszelnicki „Wilk” zasłynął głównie z akcji na Czerwonej Górze 31 maja 1944 roku, kiedy jego oddział przechwycił listę 224 osób przeznaczonych do aresztowania, zabijając przy tym dwóch oficerów Gestapo. Partyzant poległ 5 czerwca 1944 roku w Miedzianej Górze podczas próby zdobycia niemieckiego samochodu wojskowego.