W Ostrowcu zorganizowano obchody 60-lecia pracy twórczej Tadeusza Kurka. To malarz, rzeźbiarz, grafik i rysownik. Ślady jego twórczości można odnaleźć w wielu punktach miasta. Tadeusz Kurek projektował znaki graficzne m. in. Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.
Jest autorem cyklu portretów przedstawiających osoby zasłużone dla Ostrowca Świętokrzyskiego. Jego instalacje plastyczne znajdują się przed starą i nową hutą. W mieście jest także galeria autorska z obrazami i grafikami Tadeusza Kurka, kolejna znajduje się w Miodowym Młynie w Opatowie. Ta prezentuje prace związane z powiatem opatowskim.
W Ostrowcu na krytej pływali jest sześć medali poświęconych udziałowi polskich pływaków w Olimpiadach. Cały cykl, obejmujący 30 płaskorzeźb, znajduje się w Szczecinie. Jak zaznacza sam autor wszechstronność aktywności twórczej była możliwa dzięki podbudowie szkoły średniej i studiów plastycznych.
Rano w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbyła się sesja, którą poprowadzili naukowcy z Warszawy, Kielc i Ostrowca. Można było poznać różne aspekty działalności twórczej Tadeusza Kurka. O pracy pedagogicznej mówiła doktor Grażyna Kałamaga z WSBiP. Człowiekiem renesansu określał jubilata profesor Mieczysław Malawski ze Lwowa.
Popołudnie poświęcone zostało prezentacji prac artysty. W Biurze Wystaw Artystycznych odbył się wernisaż wystawy prac malarskich. Wszystkie prezentowane dzieła zostały wybrane przez autora. Pokazują one różne etapy twórczości. Tak więc można zobaczyć portrety mulatek z pobytu w Stanach Zjednoczonych. Są ilustracje do książek wykonane przez Tadeusza Kurka i cykl poświęcony stolicom Polski. Ta wystawa prezentowana szeroko poza granicami kraju, m.in. w Brazylii czy Australii jest w opinii samego autora jednym z najważniejszych dokonań twórczych.
Zakończeniem jubileuszu było spotkanie w Miejskim Centrum Kultury. Ta część miała charakter mniej oficjalny. Można było między innymi zobaczyć pokazy tańca brazylijskiego to odniesienie do związków Tadeusza Kurka z Ameryką Południową.
Rektor uczelni Izabela Zaborowska podkreśla bliskie związki Tadeusza Kurka z ostrowiecką placówką. Artysta współpracuje z uczelnią od początków jej istnienia. Przez wiele lat prowadził tu zajęcia z rysunku i malarstwa, a także sekcję tenisa stołowego. Jest także współautorem wystroju sal wykładowych, elewacji i logo szkoły.
Zaplanowano również wernisaż wystawy prac malarskich i graficznych jubilata w ostrowieckim BWA. Dobór obrazów ma pokazać 60 lat pracy. Selekcji dokonał sam autor. Będzie można zatem zobaczyć obraz „Mulatka”, grafiki tworzone na porcelanie czy ilustracje do książek. Tadeusz Kurek stworzył rysunki do ponad czterdziestu pozycji. Dużą część wystawy zajmą grafiki z cyklu „Stolice Polski”.
Obchody zakończy benefis w kinie Etiuda.