Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zostanie wznowiona nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego, dotycząca sytuacji tamtejszego szpitala powiatowego. Jak informowaliśmy, tydzień temu, obrady zostały zawieszone, ponieważ nie była na nich obecna Joanna Ochał, dyrektor szpitala, która do 17 października przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Starosta Jerzy Suliga z PSL informuje, że termin sesji zostanie ustalony jutro. – Jeżeli na tej sesji nie będzie pani dyrektor, wówczas zarząd powiatu podejmie stosowne decyzje. Nie chciałbym w tej chwili uprzedzać faktów. Chciałbym, żeby zarówno pani dyrektor, jak i dyrektor ds. medycznych w naszym szpitalu byli obecni na tej sesji i odnieśli się do tego o co pytali radni, żeby pewne kwestie zostały wyjaśnione – dodaje Jerzy Suliga.
Radny PiS – Dariusz Czechowski, członek Rady Społecznej włoszczowskiej lecznicy oczekuje, że przerwana sesja będzie wznowiona jak najszybciej. – Chodzi tu o los szpitala. Ja i moi koledzy chcielibyśmy usłyszeć od pani dyrektor, jakie ma plany na przyszłość względem szpitala i co miała na myśli, formułując stwierdzenia w preambule do programu naprawczego lecznicy we Włoszczowie. Uważam, że dalsze przeciąganie tej sprawy może źle skutkować dla naszego szpitala – stwierdził Dariusz Czechowski.
Także zdaniem Łukasza Karpińskiego, radnego Prawa i Sprawiedliwości dla dobra pacjentów i pracowników przerwana nadzwyczajna sesja rady powiatu włoszczowskiego powinna zostać wznowiona niezwłocznie. – Pacjentki naszego oddziału ginekologiczno–położniczego oraz społeczeństwo oczekują podjęcia natychmiastowej decyzji. Sytuacja jest bardzo trudna, ponieważ pracownicy tego oddziału nie wiedzą, czy mają przyjmować kobiety w ciąży. W chwili obecnej są odsyłane do szpitali do Kielc i innych, ościennych powiatów – dodaje radny Łukasz Karpiński.
Jak informowaliśmy, od 1 października z powodu niewystarczającej liczby lekarzy, działalność zawiesił oddział ginekologiczny, a z oddziału wewnętrznego włoszczowskiego szpitala wymówienie z pracy złożyło czterech na ośmiu zatrudnionych w szpitalu internistów.
Dyrektor szpitala, Joanna Ochał napisała tzw. preambułę do programu naprawczego, w której obraża radnych i władze powiatu, oskarżając ich o działanie na szkodę lecznicy i zbijanie na tej sprawie kapitału politycznego.