Do końca roku w Opatowie powstanie Punkt Kultury, Rekreacji i Wypoczynku wraz z Informacja Turystyczną. Planowana inwestycja zlokalizowana jest na ponad hektarowej działce, znajdującej się między szpitalem powiatowym, a tak zwaną „promenadą”, wzdłuż rzeki Opatówki.
Jak informuje Anita Tutak-Skórska z działu inwestycji Starostwa Powiatowego w Opatowie, prace budowlane już się rozpoczęły. Trwa wyrównywanie terenu, przygotowanie go pod nasadzenia roślin, a także murowanie budynków gospodarczych. Inwestycja zagospodaruje zaniedbany teren i stworzy bezpieczne miejsce do spędzania czasu dla wszystkich mieszkańców Opatowa.
Na placu zostanie zamontowany szereg urządzeń do rekreacji, wypoczynku i uprawiania sportów miejskich na świeżym powietrzu. Powstaną strefy przeznaczone dla różnych grup wiekowych dzieci i dorosłych.
W strefie malucha znajdą się: bujaki, karuzele, huśtawki a także zabawki, które będą kształtowały zdolności manualne i zręcznościowe najmłodszych. Główny plac zabaw z kolei będzie dostosowany przede wszystkim dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pojawią się tu okazałe zestawy zabawowe, ślizgawki, bujaki, a także zestawy do kształtowania zdolności ruchowych i kondycyjnych, m.in. linarium, czy ścianka sprawnościowa. Powstanie także plac imitujący las, zamontowane zostaną ślizgawki, rura strażacka, tuba do rozmawiania czy panel kółko i krzyżyk.
Dla młodzieży przygotowany zostanie skatepark, umożliwiający wykonywanie różnego rodzaju ewolucji i trików z deską. W strefie wypoczynku dla seniora zostaną zamontowane urządzenia siłowo-sprawnościowe, m. in.: bieżnia, zestawy z rowerkiem i młynkiem, czy wioślarz. Będzie tu można pograć w piłkarzyki i w szachy.
Mieszkańcy Opatowa pozytywnie wypowiadają się o pomyśle. Twierdzą, że plac ożywi miasto, choć uważają, że powinien powstać już dawno temu.
Budowa placu rozrywkowo-rekreacyjnego będzie kosztować 3 miliony złotych. Urząd stara się o dofinansowanie tego przedsięwzięcia w ramach jednego, dużego wniosku, który obejmuje także m.in. utworzenie w tamtym miejscu Muzeum Geodezji i Kartografii w zabytkowym, przyszpitalnym budynku.