Kieleccy urzędnicy przygotowują nazwy dla sześciu rond i dwóch ulic w mieście. Rondo znajdujące się u zbiegu ulic Piekoszowskiej i Malików ma otrzymać nazwę Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, a to u zbiegu ulic Polnej i Radiowej ma nosić imię Prezydenta Kazimierza Sabbata.
Prezydenta RP na Uchodźstwie urodził się w 1913 r. w Bielinach Kapitulnych, u stóp Łysej Góry. Zmarł 19 lipca 1989 r. Jego następcą został Ryszard Kaczorowski.
Z kolei rondo u zbiegu ulic Żołnierzy Wyklętych i Kazimierza Smolaka ma nosić nazwę Majora Ignacego Skowrona, uczestnika walk na Westerplatte, a patronem skrzyżowania ulic Wystawowej, Kongresowej i Żołnierzy Wyklętych mają być Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata.
Rondo u zbiegu alei Jerzego Szajnowicza-Iwanowa i ulicy Karbońskiej ma nosić imię Pułkownika Jana Zientarskiego. To żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, komendant Okręgu Radomsko-Kieleckiego AK. Natomiast rondo u zbiegu ulicy Biskupa Mieczysława Jaworskiego i alei Solidarności ma nosić nazwę Cichociemnych – Spadochroniarzy Armii Krajowej.
Nazwy otrzymają też dwie nowe ulice. Trakt biegnący od alei Solidarności do ulicy Gustawa Morcinka, ma nosić nazwę Edwarda Taylora, polskiego ekonomisty, działacza narodowego, publicysty walczącego o wolność gospodarczą i rozwój klasy średniej, tłumacza klasyki ekonomii. Edward Taylor urodził się w 1884 roku w Kielcach.
Z kolei ulica biegnąca od alei Solidarności do ulicy Gustawa Morcinka, po północnej stronie ulicy Świętokrzyskiej ma nosić nazwę Uniwersytecka.
Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji tłumaczy, że jest to związane z potrzebą nadania nazw nowym inwestycjom drogowym. Zespół do spraw nazewnictwa ulic i placów w kieleckim ratuszu otrzymuje coraz więcej wniosków z różnych środowisk z propozycjami upamiętnienia osób, czy organizacji.
Nazwami rond i ulic zajmą się na najbliższej sesji kieleccy radni.