Zespoły disco polo „Weekend” oraz „Long & Junior” zagrają koncert podczas Juwenalów Politechniki Świętokrzyskiej. Jak tłumaczy Damian Bąbel, przewodniczący samorządu studenckiego kieleckiej uczelni – taką muzykę wybrali sami żacy. Z wypełnionych przez studentów ankiet wynika, że ponad 60 procent chce słuchać tej muzyki.
– Ankiety rozwiązało ponad 130 osób. W propozycjach pojawiały się różne zespoły, ale dominował nurt disco polo. Zresztą sam mieszkam w akademiku i wiem, że to bardzo popularna muzyka wśród studentów mówi przewodniczący samorządu studenckiego.
Zdaniem DAamiana Bąbla – koncerty disco polo nie są powodem do wstydu. Przewodniczący samorządu studenckiego Politechniki Świętokrzyskiej jest przekonany, że zespoły, które grają taką muzykę są popularne nie tylko wśród studentów w Kielcach, ale również w innych miastach.
Profesor Artur Maciąg, prorektor Politechniki Świętokrzyskiej do spraw studenckich i dydaktyki również uważa, że powodów do wstydu nie ma.
– Ta muzyka funkcjonuje w przestrzeni publicznej i nie możemy udawać, że jest inaczej. Nie ma się czym martwić, bo biorąc pod uwagę liczbę imprez i koncertów, które odbędą się w trakcie Juwenaliów, disco polo jest tylko jednym z elementów -mówi prorektor.
Jak podkreśla – studenci podczas Juwenaliów będą mieli też do wyboru inny rodzaj muzyki. Jako przykład profesor podaje koncert zespołu „Enej”, który zagra 19 maja na Kadzielni.
Tymczasem gwiazdą tegorocznego koncertu „Prezydent Studentom” będzie zespół Brathanki. Ryszard Pomorski dyrektor Domu Środowisk Twórczych poinformował, że grupa tradycyjnie wystąpi w Amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni. Jak mówi – występ tej znanej w całym kraju grupy powinien przyciągnąć do amfiteatru nie tylko żaków, ale także innych kielczan.
Koncert „Prezydent Studentom” odbędzie się w niedzielę 21 maja.
Punkty Widzenia:
Zespołów disco polo zażyczyli sobie na Juwenalia studenci Politechniki Świętokrzyskiej. Czy preferowanie muzyki bardzo łatwej oznacza, że współcześni studenci nie postrzegają siebie jako przyszłej inteligencji Kielc i województwa? Czy etos inteligencji wśród studentów umiera? A może w ogóle go nie ma? O tym rozmawialiśmy w Punktach Widzenia.