– Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich oraz na działalność świetlic środowiskowych, w których prowadzone będą zajęcia profilaktyczne – informuje ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.
– Od wielu lat liczba baranków, które rozprowadzamy nie zmienia się i jest to około 20 tysięcy. Podobnie będzie w tym roku. Różnica tym razem jest taka, że zamiast baranków cukrowych, będzie można nabyć baranki z białej czekolady – dodaje dyrektor Caritas.
Ksiądz Stanisław Słowik przypomina, że baranek, to symbol Zmartwychwstania Pańskiego, nawiązanie do tradycji Paschalnej.
– Baranek wielkanocny ma swą głęboką wymowę religijną w tradycji Biblijnej, w ogóle w przekazie religijnym. Ofiara Chrystusa jest porównywana, czy symbolicznie wyrażana poprzez ofiarę Baranka Paschalnego, o którym czytamy w Księdze Wyjścia – powiedział ksiądz Słowik.
W ubiegłym roku, dzięki m.in. akcji sprzedaży wielkanocnych baranków, z wypoczynku organizowanego przez kielecką Caritas skorzystało około 800 dzieci.