Kielecki radny wychodzi z inicjatywą ustawienia ścieżki edukacyjnej na Cmentarzu Starym. Władysław Burzawa jest zdania, że warto pokazać nie tylko kielczanom naszą historię, ponieważ na nekropolii pochowanych jest wiele znanych osób zasłużonych w historii nie tylko regionu świętokrzyskiego, ale całego kraju. Jego zdaniem, historia Kielc, to nie tylko np. Pałac Biskupów Krakowskich, czy Katedra, ale także cmentarz.
Władysław Burzawa proponuje ustawienie tabliczek przy grobach osób zasłużonych dla naszego kraju i regionu. Tym bardziej, że są tam pochowane postaci różnych wyznań. Dlatego też w ten sposób warto uczyć młodych ludzi tolerancji. Dobrze byłoby wydać również broszurę z historią nagrobków i zwrócić uwagę przewodników na wartość historyczną kieleckich nekropolii.
Stanisław Szrek prezes Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach powiedział, że 1995 roku Teresa i Zdzisław Sabatowie wydali broszurę, w której ujęli biogramy około 500 osób. Stowarzyszenie wydało też informator z uwzględnieniem 260 kolejnych nazwisk. Z roku na rok ich przybywa i trzeba się zastanowić nad ich upamiętnieniem. Planowane są kolejne publikacje.
Według Stanisława Szreka można też się zastanowić nad ścieżkami tematycznymi, gdzie można by wymienić np. Powstańców Styczniowych, Legionistów, czy Partyzantów. Inna to np. regionaliści, czy historia harcerstwa.
Czesław Gruszewski zastępca prezydenta Kielc powiedział, że jeśli do ratusza wpłynie konkretny wniosek, to będzie możliwość jego dofinansowania.