Tylko 60 osób wzięło udział w ankiecie internetowej dotyczącej Budżetu Obywatelskiego w Kielcach. Sondaż miał pokazać urzędnikom, jak mieszkańcy oceniają poprzednie inicjatywy i jakich organizacyjnych zmian oczekują.
Jak powiedział Tadeusz Sayor, zastępca prezydenta Kielc odzew faktycznie nie był duży jednak wpłynęło kilkadziesiąt propozycji, nad którymi dyskutować będzie komisja Rady Miasta. Radni zastanawiać się będą które z propozycji warto wprowadzić w życie.
Wśród wypowiedzi pojawiła się między innymi koncepcja, aby w tegorocznej edycji wydzielić oddzielną pulę pieniędzy na zadania dla szkół. Jest także pomysł, by podzielić Kielce na kilka obszarów, aby inwestycje były realizowane równomiernie w całym mieście.
Prezydent zaznacza, że takie uwagi są bardzo cenne i urzędnicy są otwarci na wszelkie sugestie.
W poprzednim roku, dzięki uwagom mieszkańców wprowadzono kilka zmian: m.in. obowiązkową ogólnodostępność inwestycji. Dopuszczono również możliwość korekty zgłoszenia.
W tym roku będą realizowane inwestycje, które zyskały największe poparcie podczas ubiegłorocznego głosowania. Będą to m.in. place zabaw i siłownie zewnętrzne oraz budowa boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy Alei Legionów i przy Szkole Podstawowej nr 34 przy ulicy Naruszewicza, a także modernizacja mini boiska do piłki nożnej przy Miejskim Szkolnym Ośrodku Sportowym przy ulicy Prostej.
Dokumentacja inwestycji powinna być gotowe na przełomie pierwszego i drugiego kwartału roku. Natomiast rozpoczęcie plac budowlanych planowane jest w pierwszej połowie roku. Inwestycje powinny się zakończyć jesienią.