Prawie 200 osób zjawiło się w Kieleckim Centrum Biznesu na jubileuszu 80 – lecia Automobilklubu Kieleckiego. Duże wrażenie na zebranych zrobił, specjalnie przygotowany na tę okazję, trzydziestominutowy film o historii klubu. Zasłużeni działacze zostali uhonorowani odznaczeniami „Za zasługi dla sportu” i „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego”.
Srebrną odznakę przyznaną przez ministra sportu i turystyki otrzymał Andrzej Hys, brązową Marcin Wołczyński. Wice prezes Polskiego Związku Motorowego kielczanin Michał Sikora wręczył odznaczenie „Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego” Elżbiecie Trzęsak. Kilkadziesiąt osób odznaczono honorowymi odznakami PZMot i Automobilklubu Kieleckiego.
9.września 1936 roku piętnaście osób podpisało się po deklaracją założycielską i statutem Automobilklubu Kieleckiego. Pierwszym prezesem został Wincenty Jokiel. Po II wojnie światowej w 1946 utworzono kielecki oddział Automobilklubu Polskiego. Z przyczyn politycznych, w 1950 w miejsce stowarzyszenia powołano Polski Związek Motorowy, z okręgową sekcją samochodową w Kielcach. W 1957 powołano Automobilklub Kielecki, początkowo z delegaturą w Radomiu. Ponieważ jednak władze kładły nacisk na rozwój w Kielcach sportu motocyklowego, siedzibą Automobilklubu, który zmienił nazwę na Automobilklub Świętokrzyski, stał się w 1958 Radom.
Z inicjatywy lokalnego środowiska automobilistów, w 1970 ponownie powołano Automobilklub Kielecki w Kielcach, wpisany do rejestru stowarzyszeń 24 października 1970. Działalność rozpoczął od stycznia 1971. Krokiem milowym w działalności stowarzyszenia było otwarcie w 1977 roku „Toru Kielce” w Miedzianej Górze.
Przez 80 lat działalności Automobilklub Kielecki miał sześciu prezesów. Największe zasługi dla rozwoju stowarzyszenia miał Włodzimierz Wójcikiewicz stojący na jego czele od 1972 do 2000 roku. Od 2003 prezesem Automobilklubu Kieleckiego jest Krzysztof Tutak.