W kieleckim Urzędzie Miasta można składać propozycje na innowacyjny biznes, związany z branżą militarną. Najciekawsze pomysły zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się w Targach Kielce we wrześniu.
Karolina Kamińska-Maślarz – kierownik referatu aktywizacji gospodarczej w Urzędzie Miasta tłumaczy, że duże firmy szukają innowacji, a międzynarodowe targi są doskonałym miejscem, aby ciekawe pomysły zaprezentować. Start-upowcy będą to mogli zrobić za darmo, a przy okazji zyskać ciekawe i przydatne kontakty biznesowe.
Karolina Kamińska-Maślarz dodaje, że miasto w dalszym ciągu ma zamiar wspierać innowacyjny biznes, chociażby patronując takim projektom jak „Platformy startowe dla nowych pomysłów”, czy współorganizując wydarzenia „Start up weekend”. Dzięki temu wpisujemy Kielce na startupową mapę Polski – dodaje Karolina Kamińska Maślarz.
Najważniejszy jest pomysł, dlatego nie ograniczamy konkursu tylko do firm. Udział w nim mogą wziąć również osoby fizyczne, które nie mają sformalizowanej działalności gospodarczej. Pomysły można przedstawiać do 16 sierpnia. Przebieg rekrutacji będzie dwustopniowy. Najpierw komisja oceni nadesłane zgłoszenia, a następnie spośród nich wyłoni 10 najciekawszych. Ich autorzy zostaną zaproszeni na rozmowę i będą mogli zaprezentować swój pomysł, prototypowe urządzenie czy usługę.
Kontrakt miasta z Targami Kielce przewiduje 12 m2 powierzchni wystawienniczej, dlatego w naszej strefie zaprezentuje się od 2 do 5 startupów – tłumaczy Karolina Kamińska-Maślarz. Udział w konkursie mogą wziąć osoby pełnoletnie pochodzące z województwa świętokrzyskiego. Natomiast regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz dane kontaktowe są dostępne na stronie www.invest.kielce.pl.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego będzie organizowany w Targach Kielce po raz 24. Po Londynie i Paryżu jest to najważniejsze wydarzenie poświęcone militariom w Europie. W dniach od 6 do 9 września w Kielcach będą się prezentować dostawcy branży obronnej oraz delegacje zagraniczne z 60 krajów.
Wiktor Dziarmaga