W powiecie koneckim znajdują się leżące nieopodal siebie wsie Piekło i Niebo.
Wieś Piekło znajduje się na niebieskim szlaku turystycznym łączącym Końskie i Sielpię, można też dotrzeć tam leśną wyboistą drogą.
Do 1830 r. miejscowość nosiła nazwę Iwasiów, istniały tu wówczas 3 karczmy z zajazdami. W 1827 r. wieś zamieszkiwało 27 osób w 4 domach, w 1880 r. było już 12 domów i 62 mieszkańców. Do I wojny światowej Piekło stanowiło ośrodek wyrobu gwoździ. Podczas II wojny światowej w trakcie obławy w 1940 r. mającej na celu ujęcie mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, oddział SS wymordował tu wszystkich mężczyzn.
Gdy już zrobimy obowiązkowe zdjęcia z tablicą z nazwą wsi, możemy udać się na krótki spacer przez las (zgodnie z kierunkiem wskazanym przez tabliczkę informacyjną) by dotrzeć do zgrupowania skał noszących nazwę Piekło Gatniki, zbudowanych z piaskowca jurajskiego, sięgających wysokości 5 m., ciągnących się pasmem o długości około 100 m. Jeśli mamy ochotę na dłuższy spacer, możemy udać się do Nieba (przy skałkach znajduje się drogowskaz).
Miejsce przystosowane jest do biwakowania, niestety leśne skałki i ich okolicę odwiedzają nie tylko kulturalni turyści, ślady pobytu tych drugich spotkać można tu i ówdzie.
Piekło jest punktem początkowym czarnego szlaku rowerowego prowadzącego do Młynka Nieświńskiego. Przez wieś przechodzi niebieski szlak turystyczny z miejscowości Pogorzałe do Kuźniaków oraz czerwony szlak rowerowy do Sielpi Wielkiej.
W tych okolicach znajduje się jeszcze jedno piekiełko – „Skałki Piekiełko pod Niekłaniem”, ale to już temat na kolejną wycieczkę…
Na podstawie Wikipedia.org opracował Wojciech Habdas