Nawiązujące do tradycji dawnej wsi i kończących żniwa dożynek – Święto Chleba odbyło się w Parku Etnograficznym w Tokarni. Towarzyszyły mu pokazy obrzędowe: młócenia cepami, przemiału zboża na żarnach oraz wypieku podpłomyków. Prezentowana była również wystawa tradycyjnych maszyn rolniczych. Swoje wyroby na stoiskach wystawiali piekarze i cukiernicy z regionu świętokrzyskiego.
O nadzwyczajnym smaku i zapachu własnoręcznie wypieczonego w domu chleba mówiły panie ze Stowarzyszenia „Razem dla Wszystkich” z gminy Zagnańsk. Przekonywały, że wystarczy odrobina zaangażowania, chwila modlitwy i dobry, stary przepis, by udał się rumiany bochen.
Święto Chleba, to jedna z najpiękniejszych imprez, organizowanych w Parku Etnograficznym. Najważniejszą jej częścią jest korowód dożynkowy. Tym razem zaprezentowany został przez Zespół Pieśni i Tańca Skokotliwi. Na scenie grali i śpiewali ludowi artyści – m.in. zespoły Sołtyski i Korytniczanki oraz grupa folk – Jędrusie. W Tokarni odbyło się również spotkanie z Bogumiłą Szurową – autorką książki, opisującej dwa wieki młynarstwa na Ziemi Kieleckiej. Specjalnie dla widzów Święta Chleba uruchomiono młyn wodny – Bździel, a także wiatrak z Dębna.
Tradycyjnie już odbył się kiermasz rękodzieła ludowego.