Koncert pieśni żydowskich, w wykonaniu artystów krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, z wokalistką Beatą Czarnecką zakończył kieleckie obchody Sukkot, w Polsce zwanego Świętem Szałasów. Przez kilka dni, w Galerii Korona stał symboliczny namiot, nawiązujący do żydowskiego święta.
Beata Czarnecka, kiedy zobaczyła symboliczny namiot przyznała, że świat żydowski jest jej bardzo bliski. Wskazała też na związki z judaizmem Krakowa, a szczególnie dzielnicy Kazimierz.
Wolontariusze z Jerozolimy prezentowali w galerii handlowej rytuały religijne i opowiadali historie Żydów, którzy opuścili Kielce po II wojnie światowej. Izraelskie studentki prowadziły również w kieleckich szkołach warsztaty dla uczniów dotyczące m.in. judaizmu, współczesnego Izraela oraz historii Żydów w Polsce- informuje Andrzej Białek, wiceprezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego.
Święto Sukkot to jedno z najradośniejszych świąt, obchodzone na pamiątkę wyjścia Żydów z Egiptu do Ziemi Obiecanej. Jego obchody trwają siedem dni, przez które religijni Żydzi mieszkają w szałasach.