W skansenie w Tokarni wyposażane są wnętrza kolejnych obiektów, które powstały w ramach wartej ponad 17 milionów złotych rozbudowy parku etnograficznego. Ekspozycje znajdują się już w nowych budynkach w tzw. sektorze małomiasteczkowym znajdującym się na początku trasy wiodącej przez skansen.
Obecnie prace trwają w zabudowaniach tworzących sektor nadwiślański. Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej informuje, że gotowa jest już ekspozycja we wnętrzu 19-wiecznej chałupy. Dodaje, że etnografowie przygotowali ją wykorzystując zasoby liczącego ponad 15 tysięcy przedmiotów muzealnego magazynu, ale także pozyskując eksponaty podczas prowadzonych badań. We wnętrzu chałupy można zobaczyć typowo wiejskie wyposażenie domu z połowy minionego wieku. Między innymi kuchnię węglową, charakterystyczne garnki z tamtego okresu oraz znajdujące się na ścianach oleodruki.
Za sprawą trwającej od kilku lat rozbudowy w skansenie można zwiedzać ponad 40 nowych obiektów. Domów mieszkalnych, zagród, spichlerzy, czy też młynów wodnych. Większość z nich to kopie 18- i 19-wiecznych zabudowań z różnych regionów kielecczyzny, ale są wśród nich również oryginalne budowle. Są to między innymi gabinet lekarza, a także pracownie fotografa i krawca. Beata Ryń dodaje, że przygotowywany jest również projekt wiodącego przez skansen cieku wodnego, który napędzałby dwa młyny.