Klasy o profilu matematyczno-fizycznym oraz biologiczno-chemicznym cieszyły się największym wzięciem wśród kandydatów do kieleckich liceów. Szkoły ponadgimnazjalne ogłosiły listy przyjętych do poszczególnych klas.
W Kielcach najtrudniej było dostać się na profil biologiczno- chemiczny, w II Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Chętni musieli przekroczyć pułap 160 punktów. W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego wystarczyło ponad 149 punktów, a w I Liceum Ogólnokształcącym im. Żeromskiego ponad 144 punkty. W sumie, naukę w kieleckich szkołach ponadgimnazjalnych wybrało około 3.5 tysiąca uczniów. Jednak ciągle nie wszyscy wiedzą, w której szkole i jakiej klasie się znajdą. Część z nich nie dostała się do tzw. szkół pierwszego wyboru i zamierzają się odwoływać, albo poczekać na kolejną rekrutację.
Prawie 140 uczniów nie dostało się do żadnej szkoły ponadgimnazjalnej. Liczba punktów nie wystarczyła by spełnić wymagania wybranych placówek. Jak mówi Anita Stanisławska- zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w kieleckim ratuszu, na pewno znajdą nową szkołę w drugim naborze, który zacznie się 9 lipca. Jak dodaje, w niektórych szkołach chętnych było mniej, niż zakładano i z tego powodu od września będzie tam mniej klas. Zrezygnowano z jednej klasy w Zespole Szkół Ogólnokształcącym nr 14, czyli „Gałczyńskim”, z klasy technikum w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. W Zespole Szkół Ekonomicznych również nie będzie jednej klasy technikum. Nie utworzyliśmy też klasy technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2
Były też szkoły, gdzie chętnych na wybrane profile było więcej, niż zakładano. W efekcie dodatkowa klasa technikum i szkoły zawodowej powstała w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego. Również w Technikum Elektrycznym będzie dodatkowa klasa.