Kieleccy radni przyjęli dziś stanowisko wobec działań, zmierzających do wprowadzenia w Polsce ideologii gender. Z wnioskiem o wpisanie tego punktu do porządku obrad wystąpił Mariusz Goraj z PiS. Zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie, zwłaszcza ze strony środowisk lewicowych pojawiają się inicjatywy, aby zaburzać coś, co funkcjonuje od wieków, czyli rozróżnienie płci. W jego opinii, jest to niedopuszczalne. „Kobieta jest kobietą, a mężczyzna mężczyzną i dajmy temu wyraz”- zaznaczył radny.
Alicja Obara z SLD stwierdziła, że nie jest zdziwiona wynikiem głosowania, bo na ogół jeżeli ktoś sięga po takie głupoty, to jest bardzo konsekwentny. Wnioskodawcy po raz kolejny podjęli więc próbę wprowadzenia pod obrady stanowiska dotyczącego ideologii gender i to im się udało. Klub SLD na najbliższą sesję przygotuje stanowisko sprzeciwiające się przemocy w Kościoła katolickiego wobec dzieci, zwłaszcza przemocy seksualnej. Alicja Obara zaznaczyła, że pedofilia została udowodniona, natomiast gender póki co jeszcze nie. Agata Wojda z PO stwierdziła, że nie można debatować nad czymś, co nie istnieje. To tak jakby przyjmować stanowisko w sprawie ataku ufoludków na Kielce.
Kielecka Rada Miasta zdecydowała też, że nie przekaże 245 tysięcy złotych dla NZOZ Patron na zakup sprzętu do pracowni radiologicznej. Ten punkt wywołał gorącą dyskusję radnych i ostatecznie w formie autopoprawki został wycofany z projektu uchwały o zmianach budżetowych.
Radni przekazali natomiast bez dyskusji m.in. ponad 300 tysięcy złotych na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Żelaznej, Czarnowskiej i Gosiewskiego i 100 tysięcy złotych na rzecz stacjonarnego hospicjum, które jest budowane przez Caritas na Czarnowie.