Kieleccy radni przyjęli regulamin dotyczący zasad przewożenia rowerów w autobusach komunikacji miejskiej. Zdaniem Mariana Sosnowskiego dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego przyjęcie takich ustaleń było potrzebne m.in. dlatego, że wcześniej decyzję czy rowerzysta może wsiąść do autobusu podejmował kierowca, co wzbudzało kontrowersje. Teraz uzyskano pewien kompromis.
Zgodnie z przyjętymi przez radnych zasadami, rowerzysta będzie mógł skorzystać w autobusie z miejsca dla osób niepełnosprawnych, czy dla wózka dziecięcego. Jeśli jednak niepełnosprawny czy matka z dzieckiem wsiądzie do autobusu, będzie musiał ustąpić miejsca i przesunąć rower. Jeśli nie będzie to możliwe z powodu zbyt dużej liczby pasażerów będzie zobowiązany opuścić pojazd.
Przeciwny uchwaleniu regulaminu był m.in. radny Władysław Burzawa, który twierdzi, że nie rozwiąże to problemu, ponieważ rowerzysta kupując bilet będzie chciał dojechać do przystanku docelowego. Natomiast w sytuacjach, gdy z braku miejsca będzie zobowiązany opuścić autobus, a nie będzie chciał tego zrobić, decyzję nadal będzie podejmował kierowca.
Marian Sosnowski dodaje, że mogą być takie sytuacje, że rowerzysta po zakupieniu biletu będzie musiał wysiąść na następnym przystanku. Stąd decydując się na przejazd autobusem, podejmuje pewne ryzyko. Zdaniem radnego Dariusza Kozaka w regulaminie są kontrowersje, ale sytuacje kiedy z komunikacji publicznej korzystają rowerzyści zdarzają się sporadycznie. Regulamin był konsultowany z cyklistami, którzy go zaakceptowali.
Z porządku obrad zdjęty został natomiast kontrowersyjny projekt uchwały dotyczący Zasad Korzystania z Parków i Skwerów na terenie miasta. Jest to spowodowane przede wszystkim protestami środowisk rowerowych. Regulamin zakładał m. in. znaczące obostrzenia dla rowerzystów, rolkarzy i desko rolkarzy oraz zakaz handlu w niektórych miejscach, w tym w Parku Miejskim.