Dziennikarze, naukowcy, ludzie kultury…żyli i pracowali wśród nas. Na co dzień zajmowali się problemami mieszkańców. Byli oddanymi regionowi i jego sprawom ludźmi. Odeszli, ale pozostaną w naszej pamięci.
prof. dr hab. Czesław Bartula – wybitny językoznawca, wieloletni pracownik i dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Adam Józef Bąk – założyciel i wieloletni komendant kieleckiego Związku Strzeleckiego. Przez całe życie był zagorzałym patriotą, który walczył o wolną Polskę i prawdę. Był również pomysłodawcą odbudowania zniszczonego w 1939 roku pomnika „Czwórki Legionowej”, znajdującego się przed Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach.
Adam Józef Bąk miał 89 lat. Odznaczony został m.in. Krzyżem Kawaleryjskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Orderu Polonia Restituta.
Adam Gołąb – dziennikarz sportowy Radia Kielce, ostatnio Gazety Wyborczej.
Ireneusz Górnisiewicz – harcerz, działacz sportowy.
prof. zw. dr. hab. Eugeniusz Górski – wieloletni nauczyciel akademicki Wydziału Zarządzania i Administracji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Kierownik Zakładu Myśli Patriotycznej Instytutu Nauk Politycznych.
Ksiądz infułat Jerzy Gredka – zmarł we wrześniu tego roku. Wybudował kościół w Skroniowie w gminie Jędrzejów i założył parafię. Zmarł po wieloletniej chorobie. Po Skroniowie był w Miechowie. W 1994 został mianowany proboszczem Parafii Grobu Bożego w Miechowie. Chciał, by wypiękniał kościół, by zabytkowe zabudowania poklasztorne odzyskały dawny blask. Nie zniechęcały Go trudności. Udało się odrestaurować m.in. świątynię, Kaplicę Marii Magdaleny oraz Kaplicę Grobu Bożego.
Dzięki Jego staraniom parafia uzyskała dotację z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki czemu zmodernizowano Pustki, krużganki i Dom Generała. Już w 1996 roku miechowska świątynia uzyskała godność bazyliki mniejszej, a ks. Jerzy Gredka został kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.
Andrzej Iskra – były burmistrz Staszowa.
Zdzisława Królikowska – działaczka PTTK w Sandomierzu, społecznik.
Tadeusz Łęski – pochodzący z Kielc architekt światowej sławy.
Ryszard Miernik – pisarz i regionalista.
Konstanty Miodowicz – działacz państwowy i polityk, od 1997 poseł na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji.
Edmund Niziurski – prozaik, publicysta, scenarzysta i dramaturg, a także socjolog i prawnik.
Maria Pawlik – matka Włodka Pawlika, uzdolniona muzycznie, śpiewaczka, znana z kultowej w Ostrowcu kapeli Szlaka Paka
Andrzej Pęczalski – fotoreporter Słowa Ludu, autor albumów o Kielecczyźnie.
Robert Post – radny miejski, urzędnik starostwa, naczelnik wydziału rozwoju.
Zbigniew Rafalski – przewodniczący Rady Miasta w Starachowicach.
Ewa Stencel – nauczycielka metodyki, bardzo aktywna działaczka stowarzyszenia przyjaciół najstarszego Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza
Kazimiera Straszak – dyrektor LO w Jędrzejowie im. M. Reja w latach w latach 1991 – 2002. Zmarła tragicznie.
Włodzimierz Wójcikiewicz – wieloletni prezes Automobilklubu Kieleckiego.