Pracownikom Kopalni i Zakładów Chemicznych Siarki „Siarkopol” i przedstawicielom potencjalnego inwestora, którym jest Grupa Azoty, nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie warunków pakietu socjalnego.
Przewodniczący OPZZ w „Siarkopolu” Jerzy Trębliński informuje, że negocjacje zostały przerwane, ponieważ spółka z siedzibą w Tarnowie nie zgodziła się na zapisy dotyczące gwarancji zatrudnienia. Dodaje, że mimo istotnych rozbieżności wciąż jest szansa na osiągnięcie kompromisu w sprawie pakietu socjalnego. Informuje jednocześnie, że Ministerstwo Skarbu Państwa zdecydowało się przedłużyć o dwa tygodnie czas trwania negocjacji pomiędzy pracownikami i przedstawicielami potencjalnego inwestora. Mają się one zakończyć do 8 lipca.
Ministerstwo Skarbu Państwa wystawiło na sprzedaż 85 procent akcji „Siarkopolu”. Pozostałe 15 procent, zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji, trafi nieodpłatnie do pracowników spółki z Grzybowa. Ministerstwo parafowało już projekt umowy sprzedaży akcji „Siarkopolu”.
Zatrudniający około 800 osób zakład zajmuje się wydobyciem siarki metodą podziemnego wytopu. 75 procent produkcji spółki trafia na eksport. Między innymi do Maroka, Rosji, Hiszpanii, Brazylii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Notowana od 2008 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupa Azoty poinformowała w specjalnie wydanym komunikacie, że chce kupić „Siarkopol”, aby zabezpieczyć dostawy płynnej siarki do swoich zakładów.