Od tyrolek po ścianki wspinaczkowe i mosty. W sumie 10 tras o długości ponad jednego kilometra ze 108 przeszkodami czeka na wszystkich śmiałków żądnych adrenaliny i dobrej zabawy. W Busku-Zdroju uroczyście otwarto park linowy. Przez cały weekend, z atrakcji będzie można korzystać bezpłatnie.
Park o powierzchni jednego hektara znajduje się wśród drzew przy ulicy Rokosza, w sąsiedztwie wielofunkcyjnego placu zabaw w postaci morskiego, trójmasztowego okrętu.
Arkadiusz Kornaś, dyrektor Buskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zarządca obiektu informuje, że jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce.
– Park linowy będzie czynny od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 20.00. Widzimy duże zainteresowanie grup szkolnych, dla nich park linowych może być udostępniany w nieco wcześniejszych godzinach np. już od 10.00.
Michał Maroński, zastępca burmistrza, liczy, że będzie to jedna z większych atrakcji w regionie, która przysporzy radości, śmiechu i zabawy.
– Park już robi wielką furorę, miejmy nadzieję, że taki trend pozostanie z nami jak najdłużej. Pokazujemy, że Busko jest miastem o bardzo szerokim spectrum. Kolejne plany dotyczą zbiornika retencyjnego w Radzanowie. Czekamy na kolejną edycję Polskiego Ładu, mam nadzieję, że nam się uda – zaznaczył.
Tomasz Mierzwa, pełnomocnik ds. inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Busko-Zdrój dodał, że wykonawca, który podjął się realizacji inwestycji specjalizuje się w tej branży, a co więcej jest fanem parków linowych.
– Sam kilkukrotnie testował każdą przeszkodę, modyfikował tak, aby była jak najbardziej bezpieczna, ale i atrakcyjna. Porównując naszą inwestycje do innych parków linowych w Polsce, nasze miejsce jest rozbudowane, posiada wszystkie przeszkody jakie są w tego typu obiektach w kraju – dodał.
Tłumy dzieci oraz ich rodzice, nie kryły zachwytu .
– W Busku brakowało takiej inwestycji. To bardzo fajna rozrywka. Można miło spędzić czas. Zabawa dla całej rodziny, nie tylko dzieci, ale również i dorośli mogą korzystać – mówili.
Przejście trasy szkoleniowej – pomarańczowej jest bezpłatne. Cena wejścia na pozostałe jest zależna od ich długości i stopnia trudności.
Całkowity koszt inwestycji to ok. 900 tys. zł. Inwestycja realizowana była w całości z budżetu gminy Busko-Zdrój.