Podczas środowej konferencji Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz spółki Superliga poinformowano o stworzeniu nowych placówek szkolnych dla dziewcząt, planach utworzenia Ligi Centralnej oraz poszerzeniu PGNiG Superligi Kobiet o kolejne zespoły, ale dopiero od sezonu 2023/24.
W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której poinformowano o kluczowych kierunkach rozwoju kobiecej piłki ręcznej w najbliższych latach. Wzięli w niej udział: prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, prezes Superligi Piotr Należyty, wiceprezes ZPRP ds. szkolenia Sławomir Szmal oraz reprezentantka Polski Kinga Achruk.
Poinformowano, że w Polsce powstaną dwie nowe Szkoły Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręczne w Polsce.
– Mieliśmy świadomość, że jedna szkoła dla dziewcząt to niewystarczająca liczba i od pewnego czasu czyniliśmy starania, żeby było ich więcej. Z wielką satysfakcją mogę ogłosić, że obok Płocka, powstaną kolejne dwie placówki – w Lublinie i Kaliszu. Chcemy tym samym stworzyć szanse rozwoju młodym piłkarkom ręcznym na poziomie mistrzowskim – powiedział Henryk Szczepański, cytowany przez oficjalny portal Superligi.
Ogłoszono także powstanie Ligi Centralnej Piłki Ręcznej Kobiet i poszerzenie PGNiG Superligi.
– Od sezonu 2023/24 powołujemy do życia Ligę Centralną. Do rywalizacji przystąpi najprawdopodobniej dwanaście drużyn z całego kraju. Głównym zadaniem projektu będzie budowa kolejnych silnych ośrodków zawodowej piłki ręcznej kobiet – stwierdził Henryk Szczepański.
Do zmian dojdzie również w elicie kobiecego szczypiorniaka w Polsce. Od sezonu 2023/2024 liczba drużyn występujących w PGNiG Superlidze może zostać zwiększona z ośmiu do dziesięciu zespołów.