Wolontariuszy Caritas Diecezji Kieleckiej można dziś było spotkać przed urzędem wojewódzkim i marszałkowskim, gdzie prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz stacjonarnego hospicjum. Akcja ma na celu przypominać o osobach terminalnie chorych oraz wesprzeć działalność hospicjum na osiedlu Czarnów.
Każdy, kto do puszki wrzucił dziś datek otrzymywał żółtego żonkila, symbol nadziei i kampanii „Pola Nadziei”.
Wśród osób, które włączyły się w akcję był m.in. pan Sylwester oraz wolontariuszka Wiktoria Żak ze Szkoły Podstawowej im. Marii z Nazaretu.
– Trzeba sobie pomagać, a zwłaszcza w tak trudnych i niepewnych czasach jak teraz. Właśnie wyszedłem z pracy, zobaczyłem wolontariuszy i postanowiłem wesprzeć akcję. W zamian otrzymałem pięknego, żółtego żonkila, powiedział pan Sylwester. Z kolei wolontariuszka Wiktoria przyznała, że obowiązkiem każdego z nas powinno być wspieranie takich miejsc jak hospicjum, w którym przebywają chorzy ludzie.
Dominika Borkowska, koordynator wolontariatu hospicyjnego przyznaje, że młodzież chętnie włącza się w tego typu akcje.
– Co roku organizujemy tę akcję, by uświadamiać ludziom, że chcemy i pomagamy ludziom, którzy sami nie są w stanie sobie pomóc. Ich głosu nie słychać, ale my chcemy być ich głosem, oczami i uszami – dodała Dominika Borkowska.
Ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora kieleckiej Caritas informuje, że w najbliższych tygodniach odbędą się kolejne zbiórki w ramach kampanii „Pola Nadziei”.
– Będziemy organizować kolejne zbiórki, zarówno w przestrzeni publicznej, jak i przy parafiach. To jest nasz sprawdzony sposób na zbieranie pieniędzy, które potem służą podopiecznym hospicjum. To także okazja do porozmawiania z przechodniami i przybliżeniu im idei hospicjum – dodał ksiądz Krzysztof Banasik.
W kampanię „Pola Nadziei” po raz kolejny włączył się zarząd województwa świętokrzyskiego. Jak powiedziała Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, cel akcji jest szczytny, dlatego co roku zarząd i pracownicy urzędu nie szczędzą datków do puszek.
– Żółte żonkile, które są symbolem akcji przypominają nam o osobach przewlekle chorych i cierpiących, potrzebujących szczególnej opieki. Dlatego bardzo się cieszę, że zarząd, ale przede wszystkim pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przyłączają się do tej akcji i wrzucają datki na szczytny cel, jakim jest hospicjum św. Matki Teresy z Kalkuty – dodała Renata Janik.
Kolejne kwesty w ramach kampanii „Pola Nadziei” na rzecz stacjonarnego hospicjum odbędą się w maju i czerwcu.