Do poniedziałku ( 5 września) bardzo stabilna pogoda, słabe przelotne opady deszczu tylko lokalnie na północy i na krańcach południowych. W kolejnych dniach na południu kraju mogą pojawić się burze. Bez upałów.
W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym wschodzie i nad morzem okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C na Suwalszczyźnie, nad morzem i w dolinach karpackich do 22°C na Podkarpaciu i w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. Noc z piątku na sobotę chłodna, na Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu, oraz w rejonach podgórskich około 4°C, 5°C.
Sobota pogodna, nie powinno padać. Temperatura maksymalna od 17°C na Suwalszczyźnie i w dolinach karpackich do 23°C na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych i wschodnich. Kolejna chłodna noc, na Suwalszczyźnie i na Podhalu około 5°C.
W niedzielę i poniedziałek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotny deszcz. Poza tym pogodnie. Temperatura od 19°C do 23°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.
We wtorek i środę podobna pogoda, tylko na południowym zachodzie kraju oprócz deszczu mogą jeszcze wystąpić burze. Coraz cieplej, od 19°C do 24°C we wtorek i od 21°C do 27°C w środę.
W czwartek już w całym kraju możliwe opady deszczu, a duże zachmurzenie przyniesie niższe temperatury maksymalne: od 17°C do 23°C.
Początek jesieni
1 września 2022 rozpoczęła się meteorologiczna jesień. Corocznie obejmuje ona trzy miesiące i trwa do 30 listopada. Pojawiają się coraz większe wahania dobowe temperatury, a średnia systematycznie spada. Zwiększa się liczba dni pochmurnych. Pojawia się coraz mniej słońca, a jego operacja jest słabsza.
Jesień astronomiczna nastąpi 23 września 2022. Jej początek wyznacza zjawisko równonocy. Słońce przejdzie przez punkt Wagi. Długość dnia zrówna się z długością nocy, dzięki czemu każda kolejna noc będzie dłuższa od dnia. Zjawisko to nazywamy równonocą jesienną.