Trwa generalny remont zabytkowego drewnianego kościółka na kieleckim Białogonie. Roboty prawie w całości dofinansowane są z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W świątyni prowadzone są prace budowlane i remontowo-konserwatorskie. Wymieniana jest także więźba i pokrycie dachowe.
Remont kościółka rozpoczął się w sierpniu. Ma potrwać kilka miesięcy. Inwestycja jest dofinansowana z rządowego programu „Ochrona Zabytków”.
Został wzniesiony w 1917 roku. Powstał w centrum fabrycznego osiedla przyłączonego do Kielc po II wojnie światowej. Kościół zaprojektował pochodzący z Żywca Mateusz Galas. Świątynia reprezentuje modny wówczas styl zakopiański. Jednonawowy kościół z kaplicą i zakrystią pokryty jest gontem. W kruchcie mieści się tablica żeliwna z pamiątkowym medalem wybitym z okazji uruchomienia Huty Aleksandra. W 1963 roku obok kościoła wzniesiono wolnostojącą, drewnianą dzwonnicę odpowiadającą stylowo reszcie pierwotnego założenia. W latach 90-tych ubiegłego wieku wzniesiono obok kościoła ołtarz polowy pod drewnianym zadaszeniem, również naśladujący styl zakopiański. W 1993 roku kościół został wpisany do rejestru zabytków. Dekadę później – po wybudowaniu i konsekracji nowego, murowanego kościoła – drewniana świątynia została zamknięty. 28 marca 2021 roku, z inicjatywy księdza proboszcza Stefana Radziszewskiego, drewniany kościółek został ponownie otwarty i udostępniony wiernym.