– Przekaz radiowy musi być sugestywny, a słowo jest pędzlem, który rozwija wyobraźnię. Pozwala wyciągać wnioski i satysfakcję – mówił ordynariusz diecezji kieleckiej, bp. Jan Piotrowski podczas czwartkowego (22 grudnia) spotkania wigilijnego pracowników Polskiego Radia Kielce.
W uroczystości wzięli udział dziennikarze oraz pracownicy naszej rozgłośni. W trakcie spotkania, bp. Jan Piotrowski podkreślił, że radio nie może istnieć bez zaangażowania ludzi, którzy je tworzą.
– Jego historia jest pisana wysiłkiem, zdolnościami i talentami jego pracowników. To wszystko pięknie podsumowuje 70 lat istnienia Polskiego Radia Kielce. W dniu radiowej wigilii myślimy o tych, którzy odeszli, ale także szukamy motywów do nowych relacji, w celu zacieśnienia więzów, tak potrzebnych przy wspólnej pracy. To wspólnota, zespół tworzą coś wielkiego – wskazuje.
Kapłan wskazał, że we współczesnym świecie, radio publiczne nadal ma niezwykle ważną misję.
– Jest to radio obywatelskie, dla wszystkich Polaków. Radio należy darzyć szacunkiem i wdzięcznością za autentyczny przekaz. Nie trzeba być wybitnym obserwatorem by zauważyć, że współcześnie w przestrzeni publicznej jest dużo informacji. Trzeba umieć je wybrać, a Radio Kielce jest najlepszym przykładem źródła wiedzy – dodaje bp. Jan Piotrowski.
W uroczystości wziął też udział wicewojewoda Rafał Nowak, przewodniczący rady programowej Radia Kielce, który także przypomniał, że mijający rok pod wieloma względami jest niezwykle symboliczny dla rozgłośni i jej pracowników.
– 70 lat to słuszny wiek. Można by powiedzieć, że wchodzimy w wiek doświadczonego radiowca. Piękny jubileusz, a czas pełen doświadczeń, którymi na co dzień radio dzieli się ze słuchaczami. Z kolei radiowa wigilia to taki moment kiedy możemy podziękować wszystkim pracownikom radia za całoroczną pracę. Za to, że możemy słuchać naszego radia nie tylko w regionie, ale też w ościennych województwach – zauważa.
Biskup Jan Piotrowski życzył radiowcom i słuchaczom spokojnych Świąt i zgłębienia tajemnicy narodzin Mesjasza.