No Future – wystawa

26kwi
No Future – wystawa KwiecieńKwi 26 2024 00:00plac Kościuszki 7/8, Jędrzejów
WYSTAWA

Wystawę prac Bartłomieja Kiełbowicza „No Future”, do 2 czerwca, można oglądać w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

Kurator Stach Szabłowski tak pisze o ekspozycji:

Na wystawie „No Future” Bartek Kiełbowicz podejmuje dialog z duchem i kolekcją Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Tematem rozmowy artysty z instytucją oraz jej zbiorami jest przyszłość – a dokładniej mówiąc jej deficyt, który staje się jednym z najbardziej palących problemów teraźniejszości.

Tytuł projektu nawiązuje do słynnej piosenki zespołu Sex Pistols „God Save the Queen” z 1977 roku. Powtarzająca się w jej refrenie fraza „no future” – „nie ma przyszłości” – stała się mottem ruchu punkowego. Była okrzykiem buntu przeciw establishmentowi, wyrażała wotum nieufności wobec zastanego systemu społecznego i niezgodę na perspektywy roztaczane przez ten system przed młodym pokoleniem. W 2024 roku hasło „No Future” znów brzmi aktualnie, choć z innych powodów niż przed pół wiekiem. Zanim do tych powodów przejdziemy, przedstawmy uczestników toczącego się na wystawie dialogu.

Bartek Kiełbowicz (ur. 1985) jest absolwentem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Po wybuchu pandemii w 2020 roku poświęcił się przede wszystkim tworzeniu rysunkowych komentarzy do wydarzeń mających miejsce w przestrzeni politycznej i społecznej. Formalne eksperymenty i konceptualne zabiegi, z których wcześniej był znany, zawiesił w tym czasie na rzecz lapidarnego, niemal plakatowego przekazu. Prezentowany w rysunkach punkt widzenia na przedstawiane problemy był daleki od neutralności; Kiełbowicz-rysownik to twórca zaangażowany, wyraziście opowiadający się po stronie wolności, demokracji, swobód obywatelskich i praw człowieka. Rezonans jego prac wykroczył przy tym daleko poza wąsko pojęty świat sztuki; rysunkowe komentarze Kiełbowicza funkcjonują szeroko w mediach społecznościowych, wpisują się w publiczne debaty, są też regularnie publikowane w tygodniku „Polityka”, którego artysta jest od 2020 roku stałym współpracownikiem.

Wystawa „No Future” to projekt stworzony specjalnie dla Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Kluczową rolę odgrywają w nim wątki związane z czasem oraz zbiory Muzeum, z którymi artysta wchodzi w dialog. Ponadto na jednej ze ścian naszego Pawilonu Wystawowego powstaje ogromny mural...

No Future – wystawa - Radio Kielce

No Future – wystawa - Radio Kielce

Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Muzeum im. Przypkowskich, plac Kościuszki 7/8, Jędrzejów

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Goście
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org

CZYTAJ RÓWNIEŻ