Prezydent podpisał nowelizację o zarządzaniu kryzysowym
Celem przygotowanej w resorcie spraw wewnętrznych i administracji nowelizacji ustawy o zarządzaniu kryzysowym jest wzmocnienie systemu zarządzania kryzysowego.
Celem przygotowanej w resorcie spraw wewnętrznych i administracji nowelizacji ustawy o zarządzaniu kryzysowym jest wzmocnienie systemu zarządzania kryzysowego.
Ustawa przewiduje wejście w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
Przygotowana przez rząd ustawa o koordynacji działań antykorupcyjnych oraz o likwidacji CBA zakładała likwidację od 1 października Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Prezydent podziękował odznaczonym w imieniu Rzeczpospolitej „za ich wspaniałą, długą, wypełnioną służbą Polsce drogę”.
Prezydent zaapelował również o niezwłoczne rozpoczęcie prac nad nowelizacją tej ustawy, przywrócenie pełnego dialogu społecznego i uwzględnienie uwag NSZZ „Solidarność”.
Nowe przepisy umożliwią ograniczenie wzrostu cen paliw na stacjach m.in. poprzez wprowadzenie ceny maksymalnej.
Jak podkreślono we wpisie, prezydent „wyda stosowne postanowienie po kontrasygnacie Prezesa Rady Ministrów”.
Prezydent Karol Nawrocki poinformował w czwartkowym (12 marca) orędziu, że nie podpisze ustawy wdrażającej unijny program pożyczek na obronność SAFE.
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik otrzymała z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Karola Nawrockiego akt powołania do Rady ds. Samorządu Terytorialnego.
Prezydent Karol Nawrocki poinformował w czwartek (19 lutego) o swoich decyzjach co do kilku ustaw.
ul. Radiowa 4, 25-317 Kielce
101,4 MHz Świętokrzyskie
90,4 MHz Kielce
100,0 MHz Włoszczowa
215,072 MHz / KANAŁ 10D