Mnóstwo wystawców i odwiedzających, rekordy wystawiennicze i udane debiuty – tak wyglądało ostatnie pół roku w Targach Kielce. Rekord pod względem frekwencji i przestrzeni prawdopodobnie pobije też XXXI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, który odbędzie się na początku września.
Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce podkreśla, że od stycznia do czerwca targi działały non stop.
– Podsumowując ubiegły rok uświadamiam sobie, że jeszcze w styczniu i lutym 2022 r. musieliśmy odwołać dwie imprezy targowe z powodu COVID-19. Nie uciekniemy od inflacji i wojny za naszą wschodnią granicą, ale te obecne warunki zbliżone są do „normalnych”. Wszystkie odbywające się teraz targi, w porównaniu do 2022 r., rozrosły się nie tylko pod względem frekwencji, ale i wynajmowanej powierzchni. Osobiście cieszę się, że debiutujące rok temu wystawy jak DACH FORUM, czy POLSECURE rozrastają się i myślę, że ten trend się utrzyma – ocenia.
Andrzej Mochoń podkreśla, że o sukcesie i popularności Targów Kielce w ostatnim półroczu świadczy fakt, że przy kilku wydarzeniach targowych zabrakło powierzchni.
– Na AGROTECH dobudowaliśmy kilka hal tymczasowych i o krok od tego było podczas targów ENEX, przez wiele lat mieszczących się w jednej hali. W tym roku wraz z targami EKOTECH zajęły cały nasz ośrodek, a na końcu musieliśmy przepraszać, że więcej nie zmieścimy – mówi prezes.
Rekordowo zapowiada się też XXI edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który potrwa od 5 do 8 września.
– Już teraz widać, że osiągniemy bardzo wysoki wynik, bo zabrakło już powierzchni w halach i po raz pierwszy w historii MSPO, będziemy budować halę tymczasową między halą G, a parkingiem wielopoziomowym. To będą wyjątkowe targi, a krajem wiodącym będzie Korea. Pojawi się też pawilon narodowy Australii z ponad 20 firmami. W sumie przyjadą reprezentacje z 30 krajów, w tym oczywiście z Ameryki. Sądzę, że goście nam dopiszą, bo tematyka obronności jest teraz priorytetem – zaznacza Andrzej Mochoń.
Jednocześnie Targi Kielce przygotowują się do remontu dachu budynku administracyjnego, wymiany dachów tzw. „starych hal” oraz termomodernizacji, w tym budowy własnej instalacji fotowoltaicznej.