RADIO KRAKÓW. Streetbus wyrusza na ulice Krakowa, by pomagać bezdomnym

Czytaj również

W piątek (1 grudnia) streetbus wyrusza na ulice Krakowa, aby pomagać bezdomnym. Potrzebujący otrzymają w pojeździe ciepłą herbatę, kanapkę, podstawową pomoc medyczną. Bus zawiezie ich także na noc do ogrzewalni.

– To kolejna taka akcja. Nie chcemy, aby ktokolwiek pozostał bez wsparcia – powiedział dyrektor krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Witold Kramarz.Zimą pojazd ma kursować codziennie, także w weekendy. Ma odwozić osoby bezdomne do ogrzewalni. Wieczorami będzie miał postoje kolejno w rejonie: Muzeum Narodowego, Tauron Areny Kraków i przystanku Podgórze SKA.

Dyrektor MOPS zaapelował do mieszkańców o kontakt z MOPS lub strażą miejską, jeżeli zobaczą kogoś, kto może potrzebować pomocy z powodu zimowej aury.

Jak zauważył, zimą w Krakowie jest więcej bezdomnych – jest to związane z napływem takich osób z innych miast i miejscowości.

– Nie wszystkie gminy w pełni realizują swoje ustawowe zadania, dlatego bezdomni szukają pomocy, noclegu, posiłku w dużych miastach – powiedział Witold Kramarz.

Według tegorocznych szacunków urzędu miasta w Krakowie w ciągu roku przebywa ok. 2,3 tys. osób bezdomnych.


PODCASTY RADIA KIELCE

CZYTAJ RÓWNIEŻ

KRAJ