59 tys. 790 pacjentów uzyskało w ubiegłym roku pomoc w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. To tylko pacjenci, którzy trafili do oddziałów lecznicy bez poradni. Rok wcześniej było to około 62 tys. osób.
Rzecznik placówki Anna Mazur-Kałuża informuje, że najwięcej pacjentów, bo ponad 7 tys. leczonych było w Klinice Ginekologii.
– Ponad 3 tys. osób leczyło się w Klinice Otornalaryngologii, wielu pacjentów wracało do zdrowia po zabiegach chirurgicznych – mówi Anna Mazur-Kałuża.
Dyrektor lecznicy Bartosz Stemplewski podkreśla, że do szpitala na Czarnowie trafiają pacjenci nie tylko z Kielc, ale także regionu a nawet Polski, którzy tutaj chcą się leczyć. Tutaj też prowadzone są skomplikowane zabiegi.
– Nasza placówka zatrudnia wielu specjalistów, dysponujemy specjalistycznym sprzętem, mamy szerokie możliwości diagnostyczne. Myślę, że to też decyduje o wybraniu naszego miejsca do powrotu do zdrowia, oczywiście jeśli to nie jest sytuacja nagła – mówi Bartosz Stemplewski.
To właśnie w Klinice Ginekologii szpitala na Czarnowie działa jeden z najnowocześniejszych na świecie aparatów ultrasonograficznych, a także aparat tomograficzny.
Do najważniejszych wydarzeń w szpitalu należało pobranie narządów od 16 osób, to rekord w historii placówki. W lecznicy coraz częściej przeprowadzane są przeszczepy nerek. W ubiegłym roku wykonano je u 21 pacjentów.