Cztery miejsca do relaksu i zabawy na świeżym powietrzu powstaną w Skarżysku-Kamiennej w ramach budżetu obywatelskiego. W poniedziałek (22 czerwca) ogłoszono oficjalne wyniki.
Głosy oddało 3660 mieszkańców, którzy wybrali cztery zwycięskie projekty. Największe poparcie (ze strony 772 osób) uzyskała budowa Placu Marzeń przy Zalewie Rejowskim.
Z kolei siódmy etap dużego projektu Aktywna Kamienna został poparty przez 681 Skarżyszczan. W ramach tego zadania zaplanowano nasadzenia zieleni, rozbudowę monitoringu i rozwój placu zabaw im. Antoniego Biernackiego przy ul. Franciszkańskiej. Jeden z wnioskodawców, radny Adam Ciok zauważa, że corocznie na terenie osiedla prowadzone są prace zmierzające do poprawy miejsc przeznaczonych dla dzieci.
– Funkcjonujący dotychczas plac zabaw zagrażał już maluchom, dlatego zdecydowaliśmy się na wsparcie tego działania. Głosy zbieraliśmy wśród sąsiadów, ale też po mszach czy podczas spotkań towarzyskich. W planie mamy kolejne remonty infrastruktury wypoczynkowej na naszym osiedlu – zapowiada.
554 osoby zagłosowały na projekt „Małe marzenia, wielka sprawa – świat zabawy i odkryć na Borze”, a 524 na rozbudowę strefy relaksu Bernatka OdNowa.
Wszystkie zwycięskie projekty zostaną uwzględnione w projekcie budżetu miasta na 2027 rok i trafią do realizacji – mówi prezydent Skarżyska Arkadiusz Bogucki.
– Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej chcą brać sprawy w swoje ręce i mają dobre pomysły na to, jak zmieniać swoje najbliższe otoczenie. Cieszy mnie ogromnie tak duża mobilizacja całych osiedli. Każdy oddany głos to wyraz lokalnego patriotyzmu i jasny sygnał dla nas, w którym kierunku powinna iść modernizacja przestrzeni publicznych. Gratuluję autorom projektów, wykonaliście tytaniczną pracę, jednocząc wokół swoich pomysłów setki sąsiadów – podkreśla.
W tym roku Skarżysko przeznaczy milion złotych na realizację budżetu obywatelskiego. To oznacza, że na każde z czterech zwycięskich zadań przewidziano 250 tysięcy złotych.










