Zapraszamy na wyjątkowy cykl audycji „Radio Kielce na lato”, który od poniedziałku do niedzieli (od 29 czerwca do 30 sierpnia) wypełni wakacyjne dni inspiracją, dobrą energią i pomysłami na spędzanie wolnego czasu oraz konkursami.
Poniedziałek – zagadkowo
Na początek tygodnia ruszamy w niezwykłą podróż pełną zagadek. W wakacyjne poniedziałki odkryjemy wyjątkowe miejsca, zabytki i dzieła sztuki, przenosząc się w czasie i przestrzeni. Wspólnie ze słuchaczami będziemy odgadywać, gdzie jesteśmy i o czym opowiadamy poznając przy tym nieznane fakty. Przewodnikami będą między innymi prof. Robert Kotowski, Krzysztof Myśliński, Dominik Kowalski i Wit Chamera.
Każdy poniedziałek to także spotkanie z legendami świętokrzyskimi – z Królową Jadwigą, diabelskimi historiami, sprytnym Masłem i czarownicami.
Wtorek – w dobrym tempie
We wtorki zachęcamy do aktywnego wypoczynku. Podpowiemy, jak uprawiać nordic walking, gdzie iść na pieszą wędrówkę, a także podpowiemy ciekawe trasy rowerowe. Zabierzemy Państwa na spływy rzekami, pokażemy miejsca dla miłośników wspinaczki i adrenaliny, opowiemy także o paralotniarstwie. Zaproponujemy także jazdę konną i podróż kamperem. W wakacyjne wtorki w audycji „Radio Kielce na lato – w dobrym tempie” będziemy zachęcać, aby wstać z kanapy i spędzić lato aktywnie.
Środa – podróż za jeden bak
Lato to nie tylko czas urlopów, ale także doskonała okazja do weekendowych wyjazdów. I dlatego w wakacyjne środy będziemy Państwu proponować nieodległe podróże w ciekawe miejsca. Pokażemy nieoczywiste, interesujące i atrakcyjne miejsca, do których można dojechać z Kielc w ciągu najwyżej trzech godzin.
„Radio Kielce na lato – podróż za jeden bak” to inspiracja na krótkie, weekendowe wypady, z dala od tłumów i turystycznych schematów. Zaproponujemy ciekawe miejsca w województwach sąsiadujących z regionem świętokrzyskim. Nie będziemy jednak koncentrować się na turystycznych hitach. Na 101,4 MHz opowiemy, a na radiopkielce.pl pokażemy mniej znane, ale także atrakcyjne miejsca znajdujące się w odległości ok. 150-200 km od Kielc. Odwiedzimy województwa lubelskie, łódzkie, małopolskie, podkarpackie i śląskie. Zwiedzimy bunkry, podziemia i zamki, dotrzemy do niezwykłych źródeł, poszukamy srebra, wsiądziemy do samolotu oraz odpoczniemy w uzdrowisku.
Czwartek – kulinarny GPS
W czwartki będziemy podróżować… przez smaki świata. Odwiedzimy, między innymi, Włochy, Hiszpanię, Francję, Japonię i Portugalię. Sprawdzimy, co mają wspólnego pierogi i ravioli oraz rosół i ramen. Naszym przewodnikiem będzie Sebastian Grabkowski, który odkryje kulinarne tajemnice i historie – od trufli brazylijskich po pochodzenie brukselki.
Piątek – w rytmie weekendu
Na zakończenie każdego wakacyjnego tygodnia podpowiemy, jak ciekawie spędzić weekend w regionie świętokrzyskim. Będą propozycje dla rodzin, aktywnych, miłośników kultury i rozrywki – od wydarzeń sportowych po kino i plenerowe atrakcje. W piątki w audycji „Radio Kielce na lato – w rytmie weekendu” będą konkursy, radiowe wyzwania, historie z wakacji oraz codzienna łamigłówka z nagrodą – kartą paliwową, bo pełny bak w samochodzie zawsze się przyda!
Soboty i niedziele z Radiem Kielce
Sobota upłynie w rytmie letnich przebojów i wakacyjnego klimatu. Natomiast w niedzielę audycja „Dzień dobry – tu wakacje”, w której znani i lubiani spróbują swoich sił przed radiowym mikrofonem prowadząc własne autorskie audycje. Po południu Radio Kielce wyruszy w region świętokrzyski pod hasłem „Gdzie Ty – tam My!”. Odwiedzimy słuchaczy relacjonując ciekawe wydarzenia i zachęcając do wspólnego spędzenia czasu. A wieczorem relaks – „Kino na leżakach” z propozycjami filmów, muzyki i inspiracji na letnie wieczory.





