Gazociąg został uszkodzony podczas prac ziemnych na ulicy Hubalczyków w Kielcach, informuje mł asp Beata Gizowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
– Na miejscu działa 7 zastępów PSP. Wyciek był na tyle intensywny, że ewakuowano 20 osób z najbliższych budynków wielorodzinnych. Obecnie potwierdzono informację że wyciek został już zamknięty. Trwa monitorowanie powietrza detektorami i czekamy na potwierdzenie że zagrożenie ustąpiło – relacjonuje
Ulica Hubalczyków jest zamknięta w obu kierunkach.











