Łukasz Tarkowski pozostanie w nadchodzącym sezonie trenerem trzecioligowego KSZO 1929 Ostrowiec. Szkoleniowiec zastąpił w maju Artura Renkowskiego, z którym zarząd klubu zakończył współpracę.
Przed trenerem postawiono niezmienny cel, jakim jest awans do Betclic 2. Ligi.
– To, jak pokazał miniony sezon, na pewno będzie trudne zadanie, ale jak najbardziej do wykonania. Po pierwsze mamy zasoby, a po drugie mamy wiedzę, jak grać w tej lidze, żeby to było skuteczne. Myślę, że to jest decyzja dobra dla obu stron, bo klub nie musiał szukać trenera z zewnątrz, a też dla mnie, bo to będzie kolejny krok w mojej przygodzie trenerskiej – powiedział w rozmowie z Radiem Kielce Łukasz Tarkowski.
Piłkarze KSZO 1929 już w poniedziałek, 29 czerwca rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Pierwsze zajęcia odbędą się na boisku przy ulicy Różanej w Ostrowcu. Znani są już sparingpartnerzy, z którymi zmierzą się Hutnicy. 4 lipca Pomarańczowo-Czarni zagrają z Bronią Radom, 11 lipca z Czarnymi Połaniec, 18 lipca z Avią Świdnik, a 22 lipca z BKS Hal-Mont Bochnia.











