Zakończyła się przebudowa ulicy Stokowiec w Suchedniowie, ma poprawić ruch w rejonie przejazdu kolejowego.
Obecnie przejazd przez tory wiąże się z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi w mieście. Co kilkadziesiąt minut rogatki są zamykane, a kierowcy czekają, aż przejedzie pociąg. Rozwiązaniem ma być budowa wiaduktu dla pociągów, tę część inwestycji ma przeprowadzić PKP. Z kolei samorządy gminy Suchedniów i powiatu skarżyskiego mają przebudować drogi i wybudować przejście dla pieszych pod wiaduktem.
Pierwszym etapem prac była przebudowa ulicy Stokowiec. W połowie 2023 roku zakończyła się przebudowa części od ulicy Szerokiej. Teraz gmina wyremontowała kolejny fragment od ulicy Langiewicza do skrzyżowania z ulicą Szeroką. Prace kosztowały gminę 1,2 mln zł, z czego 80 proc. stanowiło dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mówi zastępca burmistrza Suchedniowa Agnieszka Jaszczur.
– Zakres prac obejmował oświetlenie uliczne, ciąg pieszo-rowerowy, nową nawierzchnię wraz z podbudową, kanalizację deszczową i kanalizację teletechniczną.
Kolejnym etapem będzie przebudowa skrzyżowania kolejowego. Porozumienie zawarte pomiędzy gminą Suchedniów, starostwem powiatowym w Skarżysku i spółką PKP PLK zakłada wybudowanie drogi prowadzącej nowym śladem. PKP ma wybudować wiadukt dla pociągów zaś starostwo wybuduje drogę dochodzącą do ulicy Bugaj w rejonie przejazdu kolejowego, mówi starosta skarżyski Artur Berus.
– Ten teren nie był drogą, więc musieliśmy wyodrębnić część pasa drogowego właśnie z terenów kolejowych. Pozwolenie na budowę będzie wydane jeszcze w tym roku.
W ramach prac przy linii kolejowej nr 8 ma jeszcze zostać wybudowane przejście podziemne dla pieszych z wyjściem na peron kolejowy.










