Treningiem na stadionie przy ulicy Kusocińskiego przygotowania do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się w środę Korona Kielce. Nie wszyscy piłkarze, którzy występowali w żółto – czerwonych barwach w poprzednich rozgrywkach, znów będą pracowali pod okiem Jacka Zielińskiego.
Za porozumieniem stron kontrakty rozwiązali Bułgarzy Władimir Nikołow i Wiktor Popow. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców dostali Nikodem Niski i Wojciech Kamiński. Hiszpański pomocnik Antoñín wrócił do kraju i najprawdopodobniej na Półwyspie Iberyjskim zostanie. Wiele wskazuje na to, że 26-latek trafi na zasadzie wypożyczenia do jednego z miejscowych trzecioligowców. Hiszpan Pau Resta jest blisko przeniesienia się do GKS Katowice. Korona negocjuje warunki sprzedaży 25-letniego obrońcy. Fachowy portal Transfermarkt jego wartość wycenia na 1,5 mln euro.
Kielecką drużynę wzmocnił na razie jeden piłkarz. Za rekordową kwotę 1,7 mln euro z Górnika Zabrze został wykupiony czeski pomocnik Patrick Hellebrand. Do zespołu mają jeszcze dołączyć napastnik, skrzydłowy i jeśli odejdzie Pau Resta, to także stoper. Szanse na wywalczenie miejsca w składzie otrzymają zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie byli wypożyczeni. Są to Daniel Bąk, Jakub Budnicki, Adma Chojecki, Jakub Kowalski i Miłosz Strzeboński.
Do zmian doszło także w sztabie szkoleniowym Koronny. Odeszli z niego Damian Chrzanowski, Przemysław Ryński i Jakub Smoliński. Dołączył Filip Raczkowski, a klub prowadzi rozmowy z kandydatami na trenera przygotowania motorycznego.
W okresie przygotowawczym piłkarze Jacka Zielińskiego 5 lipca wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do Buska-Zdroju. Dzień wcześniej rozegrają w Rącznej mecz kontrolny ze słowackim MFK Zemplín Michalovce. W innych sparingach 9 lipca zmierzą się w Kielcach z cypryjską Omonią Nikozja, 14 lipca w Busku-Zdroju ze Stalą Rzeszów i 17 lipca w Kielcach z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.










