Do 30 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji turnieju Z Orlika na Stadion. Organizatorzy czekają na zespoły z roczników U-13, U-14 i U-15. W związku z wyrównaniem szans, rywalizacja toczy się na dwóch ścieżkach: Junior (dedykowana szkołom i drużynom amatorskim) oraz Junior Pro (skierowana do klubów i szkółek piłkarskich). Drużyny można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej.
Zwycięzcy pojadą z wizytą do akademii piłkarskiej FC Porto i dostaną szansę trenowania pod okiem tamtejszych szkoleniowców. Poznać będą mogli nie tylko metodologię treningów, ale także filozofię szkolenia FC Porto. Młodzi Polacy będą również rozgrywali sparingi z młodzieżowymi drużynami “Smoków”.
– To bardzo ważne, aby młode piłkarki i piłkarze biorący udział w turnieju Z Orlika na Stadion mogli zobaczyć na własne oczy jak wygląda szkolenie w najlepszych europejskich akademiach, by podtrzymać w sobie to marzenie o karierze w wielkiej piłce. W ubiegłym roku najlepsi uczestnicy turnieju pojechali na zgrupowanie do barcelońskiej La Masii. Na koniec tej edycji celem podróży będzie również Półwysep Iberyjski i klub z reprezentantami Polski w składzie – powiedział Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki.
Oprócz treningów na młodych piłkarzy i piłkarki czekać będzie zwiedzanie miasta, klubowego stadionu oraz – jeśli terminarz na to pozwoli – udział w jednym z meczów mistrza Portugalii na Estadio do Dragao. Z pewnością możliwość zobaczenia w akcji trzech naszych reprezentantów: Jakuba Kiwiora, Jana Bednarka i Oskara Pietuszewskiego byłaby dla zwycięzców Z Orlika na Stadion wyjątkowym przeżyciem.
– FC Porto od wielu lat stawia na wychowanków, na zawodników którzy wychodzili z tej akademii. W ich szkoleniu skupia się na kształtowaniu charakteru, mentalności, systematyczności, obowiązkowości i na ciężkiej pracy. To wszystko po to, by młody piłkarz mógł udźwignąć ciężar odpowiedzialności za wyniki klubu – powiedział były piłkarz FC Porto Grzegorz Mielcarski, który wspólnie z Ministrem ogłosił miejsce zgrupowania na social mediach turnieju Z Orlika na Stadion.
Rywalizacja w tegorocznej edycji turnieju Z Orlika nas Stadion rozpocznie się we wrześniu. Harmonogram przewiduje cztery kluczowe etapy: Etap lokalny, podczas którego rozgrywki toczyć się będą na boiskach w całym kraju, w październiku etap regionalny i makroregionalny (w 16 miastach Polski) oraz Wielki Finał w listopadzie dla 96 najlepszych drużyn z całej Polski.










