Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę odpowiedzialnych za pobicie w Kielcach dwóch osób przy użyciu pałek teleskopowych.
Do groźnego zdarzenia doszło w nocy, 18 czerwca, na osiedlu Baranówek – informuje Jacek Borek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.
– Według ustaleń funkcjonariuszy, pod jeden z bloków mieszkalnych podjechał samochód, z którego wysiedli 29-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta. Oboje podeszli do zaparkowanego nieopodal pojazdu, w którym znajdowali się 37-letni mężczyzna oraz 31-letnia kobieta – relacjonuje policjant.
Napastnicy zaczęli uderzać pałkami teleskopowymi w samochód, w którym siedziała para.
– W wyniku ataku wybita została tylna szyba pojazdu, a karoseria została uszkodzona. Następnie agresja skierowana została przeciwko 37-latkowi, który został zaatakowany i wielokrotnie uderzony po ciele pałkami teleskopowymi. Widząc całą sytuację, 31-letnia pasażerka stanęła w obronie mężczyzny. Wówczas sprawcy skierowali swoją agresję również wobec niej. Po całym zdarzeniu napastnicy oddalili się z miejsca zdarzenia – opowiada Jacek Borek.
Jeszcze tego samego dnia po południu kryminalni namierzyli i zatrzymali poszukiwaną parę w jednym z mieszkań na terenie Kielc. Okazało się, że 26-letnia kobieta była poszukiwana listem gończym do odbycia kary 1,5 miesiąca pozbawienia wolności w związku z niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.
W sobotę (20.06.) oboje zatrzymani usłyszeli zarzuty.
29-letni mężczyzna odpowie za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a także za kradzież kluczyków od pojazdu poszkodowanego. Za to pierwsze przestępstwo grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież od 3 miesięcy do 5 lat.
Z kolei 26-letnia kobieta usłyszała zarzuty dotyczące m.in. spowodowania naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni. Grozi jej grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.










