Budowa światłowodu, elektroniczny obieg dokumentów, czy możliwość e-rejestracji. W urzędzie marszałkowskim w Kielcach podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy. Lecznica otrzyma wspracie w wyskości 9,8 mln zł.
Piotr Kiełbowski, dyrektor szpitala informuje, że placówka kupi oprogramowanie antywirusowe oraz nowe komputery.
– Wszystkie pawilony szpitala połączymy światłowodem. Będziemy mieli również zestawy konferencyjne, ponieważ często mamy rozprawy sądowe on-line. Będzie również możliwość szybszej rejestracji. Ponadto w szpitalu zamontowana zostanie instalacja monitoringowa, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pobytu w lecznicy – dodał Piotr Kiełbowski.
Inwestycja w bezpieczeństwo szpitala, to inwestycja w bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki inwestycji w lecznicy działać będzie także e-rejestracja, dzięki której pacjenci będą mogli szybciej umówić się na wizytę do lekarza lub tę wizytę odwołać – powiedziała Renata Janik, marszałek województwa świętokrzyskiego.
– Ten projekt służy temu, aby zwiększyć cyberbezpieczeństwo w naszych podmiotach medycznych. Dzięki temu nie będziemy mieć trudnych sytuacji przy ewentualnych atakach hakerskich, a takie niestety zdarzają się w polskich szpitalach. Środki te posłużą również unowocześnieniu funkcjonowania szpitala w obsłudze administracyjnej – dodała Renata Janik.
Inwestycja w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy ma się zakończyć do końca 2028 roku.











