Radni Sandomierza w środę (24 czerwca) podczas sesji udzielili burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.
W przypadku pierwszej uchwały 12 radnych było za, 3 przeciw, a 5 wstrzymało się od głosu i byli to członkowie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Jego przewodniczący Krzysztof Szatan powiedział, że to dlatego, iż przy przebudowie sił w radzie miasta w ubiegłym roku, nie uwzględniono radnych z tego klubu, choć prowadzone były rozmowy na ten temat.
Podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium 19 radnych było za, a jeden głos był przeciwny. Należał on do Michała Zioło z klubu PiS, który powiedział, że głosował tak, ponieważ w kadencji obecnego burmistrza nie widać rozwoju miasta.
– Oczekiwałbym ściągnięcia inwestorów do Sandomierza, zatrzymania ludzi młodych w tym mieście, tylko muszą być do tego miejsca pracy i perspektywy – stwierdził.

Radna Kazimiera Bednarska z koalicji w radzie miasta w obu przypadkach głosowała za, ale podczas dyskusji zwróciła uwagę m.in. na kwestię związaną z zadłużeniem mieszkańców będących lokatorami mieszkań komunalnych i socjalnych, którą – jej zdaniem – należy pilnie rozwiązać. W zasobach mieszkaniowych gminy jest ponad 800 lokali, a długi mieszkańców z tytułu czynszu i pozostałych opłat np. śmieciowych sięgają w sumie ok. 4 mln złotych. Te zaległości miasto powinno wyegzekwować.
– Za taką kwotę można byłoby zrealizować niejedną inwestycję w mieście np. budować drogi, ja wiem, że takie mieszkania to forma pomocy dla mieszkańców, ale za swoje rachunki trzeba płacić i należy się tym zająć – dodała.
Burmistrz Paweł Niedźwiedź powiedział, że w ubiegłym roku dużo udało się zrobić. Dokończono np. budowę nowoczesnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1, rozpoczęto realizację kilku ważnych inwestycji m.in. termomodernizację wspomnianej szkoły jak i przedszkola nr 3 oraz Portu Kultury. Remontu doczekał się budynek stadionu z licznymi niedoróbkami, rozpoczęto budowę pierwszego w mieście boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, zrealizowano remonty wielu dróg.
Po otrzymaniu wotum zaufania i absolutorium burmistrz podziękował swoim współpracownikom oraz radnym za trud, jaki podejmują pracując na rzecz miasta i jego rozwoju, niezależnie od przynależności partyjnej czy innej.













